
Specialized Rockhopper Sport 29" kalnų dviratis / Satin Slate

Specialized Rockhopper 29" kalnų dviratis / Gloss Flo Red

Specialized Rockhopper Sport 29" kalnų dviratis / Satin Forest

Specialized Rockhopper Comp 29" kalnų dviratis / Gloss Redwood

Kalnų Dviračiai - siekiantiems adrenalino važinėjant kelyje su kliūtimis. ✓ Aukštos Kokybės Garantas ✓ Ilgaamžiai. Daugelio pamėgti ir vertinami. Išsirinkite sau patogiausią ir keliaukite.
Kalnų dviračiai – ypatinga dviračių kategorija. Tai yra tvirti, manevringi dviračiai, o skirti anaiptol ne tik kalnams. Šie dviračiai yra idealiai tinkami visur, kur reikia stabilumo, geros amortizacijos ir gero sukibimo su kelio danga. Nemažai žmonių tokius dviračius renkasi važinėjimui užmiesčio keliais, gamtoje ir netgi mieste. Ką reikia žinoti apie kalnų dviračius ir kaip pasirinkti sau tinkamą?
Kalnų dviračiai yra skirstomi į dvi kategorijas, angliškai vadinamas Hardtail ir Full Suspension. Hard Tail, pažodžiui išvertus iš anglų kalbos, reiškia Kieta uodega, o dviratis taip vadinamas todėl, kad čia yra tik viena, priekyje įrengta, amortizuojanti šakė. Full Suspension, laisvai verčiant, reiškia pilną amortizaciją – tokiame dviratyje įrengtos dvi amortizuojančios šakės, tiek priekyje, tiek gale.
Pilnos amortizacijos dviračiai skirti važiuoti akmenuotomis, nelygiomis trasomis, o dalinės amortizacijos, arba hardtail skirti važiuoti lygesniais keliais ir leidžia lengviau išvystyti greitį.
Kalnų dviračiai, kaip ir bet kurie kiti dviračiai, dar skirstomi pagal rėmo tipą – rėmas būna aliumininis arba karboninis. Aliumininis yra tiesiog lengvas, tvirtas rėmas, o karboninis, anglies pluošto rėmas yra ypatingas – dėl savo struktūros, tam tikrose vietose jis yra kietesnis, o kitose vietose, ten, kur reikia – minkštesnis ir amortizuojantis.
Pagrindinės Kalnų (MTB) dviračių kategorijos
karboniniai kalnų MTB 29” dviračiai
Kokybiškų kalnų dviračių rasite bet kurio gamintojo asortimente, tačiau kiekvienas gamintojas siūlo specifinėmis charakteristikomis pasižyminčius dviračius.
Specialized(JAV) yra lyderiai dviračių gamybos srityje, žinomi tuo, jog 1981 m. pirmieji pradėjo masinę kalnų dviračių, pavadinimu Stumpjumper, gamybą.
BMC (Šveicarija) siūlo išskirtinės kokybės modelius. Dviračiai yra su hidrauliniais stabdžiais, jų gamybai naudojami patikimi ir patvarūs komponentai.
BH Bikes (Ispanija) gamina patikimus, kokybiškus dviračius, kurie priklauso vidutinei kainų klasei. Šiuos dviračius renkasi tie, kurie nori kokybės, bet nėra linkę išlaidauti.
KUbikes (Vokietija) specializuojasi gamindama itin lengvus dviračius iš tvirto aliuminio. Lengvu dviračiu paprasčiau išvystyti greitį, važiuoti į įkalnę, lengviau pakelti, jeigu dviratį reikia panešti iki mašinos ar laipteliais iki sandėliuko.
Didesni dviračio ratai reiškia, kad dviratis greičiau rieda lygiu keliu, mažesni ratai užtikrina geresnį manevringumą. Pavyzdžiui, 27.5 colių ratai rodo, jog dviratis tinkamas sudėtingoms trasoms, o 29 colių ratai labiau skirti tiems, kas nori mėgautis greitu važiavimu lygesniais keliais. 26 colių ratai būdingi vaikiškiems dviračiams.
Dviračio rėmo dydis – panašiai kaip drabužis – parenkamas atsižvelgiant į jūsų ūgį. Kiekvienas dviračio modelis turi savo geometriją ir rekomenduojamas preliminarias dydžių ir ūgių lenteles. Paprastai, tokia lentelė mūsų svetainėje pateikiama prie kiekvieno modelio produkto aprašyme.
Paprasta, tačiau galioja ta pati taisyklė, kaip ir su dviratininko apranga, bei paprastais drabužiais – radę tinkamą sau dydį, nepamirškite pasimatuoti ir įsitikinkite, kad gerai jaučiatės.
Rockhopper (Specialized) yra nepaprastas dviratis, sukurtas turint aiškų tikslą – pasiekti maksimalią kokybę neviršijant tam tikro kainos limito, šis modelis pasižymi didžiulėmis galimybėmis ir neprilygstama važiavimo kokybe.
Twostroke (BMC) yra Šveicarijoje sukurtas dviratis, kuriame dera komfortas ir efektyvumas, su šiuo dviračiu, trasas įveiksite lengvai ir greitai. Tai vienas pažangiausių dviračių, pasižymi geresne geometrija ir įmantriomis rėmo detalėmis, galima rinktis anglies pluošto arba aliuminio rėmą.
Chisel (Specialized) ypatingas tuo, jog dėl specialios suvirinimo technologijos turi vieną lengviausių aliuminio rėmų rinkoje, o 68 laipsnių vairo kolonėlės kampas suteikia daugiau stabilumo nusileidimuose. Mažas svoris leidžia be vargo įveikti pakilimus ir išvystyti pagreitį, su šiuo dviračiu galėsite sklandžiai judėti nelygiose vietovėse.
Epic Hardtail (Specialized) yra ypatingai lengvas dviratis su puikia priekinės dalies amortizacija. Tai pats pajėgiausias ir patogiausias visų laikų XC lenktynių dviratis.
Epic (Specialized) – tai dviratis, kuriame dera tokie dalykai kaip lengvai išvystomas greitis ir nepriekaištinga amortizacija. Tai – pirmasis pilnos amortizacijos kalnų dviratis, su kuriuo buvo laimėtas pasaulio čempionatas. Nuo 2018 m. Epic modelis tapo dar lengvesnis, greitesnis ir „protingesnis“.
Fourstroke (BMC) pasižymi komfortiška sėdėsena, lengvai įveikia įkalnes bei nuokalnes ir turi pilną tiek priekinės, tiek galinės dalies amortizaciją. Gerai suprojektuotas visos pakabos dviratis suteikia kontrolės ir pasitikėjimo savimi, kad galėtumėte nedvejodami važiuoti bet kokiu keliu.
Stumpjumper (Specialized) yra legenda, pirmas masinės gamybos kalnų dviratis, pradėtas gaminti 1981 m., o šiandieniniai modeliai, dar labiau patobulinti, puikiai įveikia sudėtingas įkalnes, nuokalnes ir aštrius posūkius.
Enduro (Specialized) dėl savo specifinės struktūros idealiai tinkamas tiek važiuoti į įkalnę, tiek leistis nuo kalno, dviratis pasižymi gera priekinės ir galinės dalies amortizacija, turi žemą svorio centrą ir maksimalų sukibimą su reljefu.
Speedfox (BMC) dviratis yra ir stabilus, ir greitas, jis lengvai įveikia įkalnes ir nuokalnes, pasižymi nepriekaištinga priekinės ir galinės dalies amortizacija.
Trail (KUBikes) yra kalnų dviračiai ypatingai lengvu rėmu, juos nesunku panešti, plačios padangos užtikrina stabilumą, todėl dviračiai puikiai tinka važiuoti bekele.
Bh Ultimate XC ( BH Bikes) – kalnų dviratis, kurio pagrindinės savybės yra patvarumas ir geometrija, leidžianti įveikti bet kokią trasą.
Esant didelei dviračių pasiūlai ir modelių įvairovei, suprantama, kad ne visi dviračiai laikomi fizinėje parduotuvėje ir ne visi netgi gamintojo sandėliuose.
Parduotuvėje esančią prekę galite nusipirkti iš karto. Gamintojo sandėliuose esančias prekes galima užsakyti, o jums teks bent savaitę palaukti, kol prekė atvyks į Lietuvą.
Jei prekė išparduota – nereiškia, kad turite nuleisti rankas, eiti į kompromisus ir įsigyti kitą, mažiau tinkančią prekę. Tiesiog kreipkitės į pardavėjus, kurie jums paaiškins, kada bus papildyti sandėlio likučiai arba prekių siunta atvyks į Lietuvą.