Meniu
0
Norai

Dviračių kameros | Padangų ventiliai

Puslapio apačioje pateikiame gaires, kurios palengvins Jums dviračio kamerų išsirinkimą. Trumpai aptariame kiekvieną filtrą ir patariame į ką atkreipti dėmesį, nuo ko pradėti renkantis kameras  dviračiui.


Iš viso prekių: 294
Greitas pristatymas TOP
Continental Race 28" kamera | SV
Greitas pristatymas TOP
Continental Tour/MTB lopetėlė padangoms montuoti
TOP
Continental Race 28" Light kamera | SV
Greitas pristatymas TOP
Continental MTB 26 atsarginės kameros krepšelis
Greitas pristatymas TOP
Schwalbe Easy Fit padangų montavimo skystis, 50ml
Greitas pristatymas TOP
Continental RACE 28 atsarginės kameros krepšelis
Greitas pristatymas TOP
Continental Race lopetėlė padangoms montuoti
Greitas pristatymas TOP
Continental MTB 29" kamera | SV
Greitas pristatymas TOP
Continental Tour 28" kamera | AV 40mm
Greitas pristatymas TOP
Continental MTB 29" kamera | AV 40mm
TOP
Continental Tour 28" kamera | SV
Greitas pristatymas TOP
Stan's NoTubes Tubeless padangų sandarinimo skystis 473 ml
TOP
Continental MTB 26" kamera | SV
Greitas pristatymas TOP
Continental MTB 27.5" kamera | SV 42mm
Greitas pristatymas TOP
Schwalbe High Pressure PU 584-22mm (MTB 27,5") ratlankio juosta
Greitas pristatymas TOP
Stan's NoTubes Tubeless padangų sandarinimo skystis 59 ml

Dviračių kameros

Dviračio kamerą, kaip ir automobilio padangą, rekomenduojama turėti atsarginę. Dėl įvairių dydžių, skirtingų ventilio tipų ir kitų parametrų, išsirinkti tinkamą vidinę kamerą nėra paprasta. Į ką reikia atkreipti dėmesį, perkant dviračio kamerą?

Pirma, atsižvelkite į dviračio rato dydį ir padangos diametrą, paprastai, jis nurodomas ant padangos krašto, matuojamas centimetrais, pvz., 700 × 20-25, arba coliais, 29x1,9". Greta to, pasirinkite tinkamą ventilio tipą ir ilgį. Kadangi pagrindiniai dviračių tipai turi specifinio dydžio ratus ir tam tikro pločio padangas, kamerą galite rinktis tiesiog pagal dviračio tipą. Jei esate lojalūs kažkuriam prekės ženklui, lieka dar vienas pasirinkimo kriterijus – gamintojas.

Dviračių kategorijos

Kalnų –  kalnų dviračiai parduodami su 26, 27,5 ir 29 colių ratais, o padangos diametras kiek didesnis nei kitų dviračių tipų.

Plento  – plento dviračiai visada būna su 28‘‘ ratais, padangos diametras gali skirtis, tačiau yra daug siauresnis nei kalnų dviračių.

Miesto /Gravel – šių dviračių rato dydis yra 28‘‘, o padangos diametras gali būti įvairus.

Vaikiški – šie dviračiai turi mažesnius ratus, paprastai 16, 20 arba 24 colių, ir jiems reikia mažesnio skersmens kamerų.

Priedai  – tai yra kameros krepšiai, montavimo skystis, klijai, montavimo lopetėlės, sandarinimo skystis, slėgio matuokliai, ventilio adapteriai, prailgintojai ir daug kitų dalykų.

Dviračio kamerų gamintojai

Barbieri (Italija) – kompanija buvo įkurta 1983 m., po to, kai Andriano Barbieri, valydamas dviračio grandinę pavargo ir išsipurvino, ir nusprendė sukurti pažangesnį grandinės valymo prietaisą. Šis išradimas buvo toks sėkmingas, kad Adriano įkūrė savo kompaniją ir ėmėsi kurti bei pardavinėti įvairius reikmenis, gerinančius dviratininkų gyvenimą.

BETO (Taivanis) – įmonė buvo įkurta 1989 m., o kompanija vadovaujasi šūkiu „Mes keičiame realybės sampratą“. Ką tai reiškia? Beto įvedė į rinką daugybę inovacijų, o su Beto, revoliucingi dalykai, kurie atrodė neįmanomi, tampa įmanomi ir realūs.

Continental (Vokietija) – kompanija veikia nuo 1871 metų, o jos vardas seniai tapęs legenda. Continental kuria novatoriškas technologijas, kurios leidžia žmonėms būti mobilesniems, rūpinasi maksimaliu žmonių ir transporto priemonių saugumu bei ieško aplinkai draugiškų sprendimų.

Lezyne (JAV) – kompanija gamina estetiškus ir funkcionalius dviračių priedus iš aukščiausios kokybės medžiagų. Lezyne yra meilės dviračių sportui ir aistros naujoviškiems gaminiams bei dizainui derinys. Išskirtinės kompanijos inžinierių žinios leidžia kurti ypatingu funkcionalumu pasižyminčius dviračių aksesuarus. Kompanija yra sukūrusi daugybę apdovanojimų pelniusių produktų – praktinių ir daugiafunkcinių įrankių, dviračių pompų, GPS navigacijos prietaisų, dviračių kompiuterių ir gertuvių laikiklių.

Maxxis (Taivanis) – kai kompanija įsikūrė, pradinė mintis buvo gaminti padangas dviračiams, tačiau padangų gamyba taip gerai sekėsi, kad netrukus Maxxis pradėjo gaminti padangas automobiliams, sunkvežimiams, motociklams ir kitoms transporto priemonėms, jų produkcija pradėta prekiauti ne tik Azijoje, bet ir Šiaurės Amerikoje, Pietų Amerikoje, Europoje, Afrikoje, Australijoje. Tokia sėkmė nėra atsitiktinė – ji aplanko tik tuos, kas gerai išmano ir myli savo darbą.

Michelin (Prancūzija) – kompanija, kurios pristatinėti nereikia. Michelin gamina padangas nuo 1891 m. ir yra daugiausia apdovanojimų pelnęs padangų prekės ženklas.

Muc-Off (JK) – kompanijos istorija prasidėjo nuo atsitiktinumo. 1991 m. Rex Trimnel pavargo, valydamas savo dviratį ir nusprendė ieškoti išeities, neradęs tinkamos valymo priemonės, pats nusprendė tokią sukurti, o sėkmingas produktas tapo naujo verslo pradžia. Vėliau kompanijos asortimentas pasipildė kitais dviračių ir motociklų priežiūros produktais bei aksesuarais, kurie apsaugo nuo purvo tiek transporto priemonę, tiek jus.

Schwalbe (Vokietija)– kompanija buvo įkurta 1973 m., tada, kai prasidėjo dviračių bumas, dviračių pramonė vystėsi, atsirado kalnų, elektriniai dviračiai, Schwalbe nusprendė pasinaudoti tinkamu momentu ir aprūpinti geriausiomis padangomis visus rinkos segmentus – jie pirmieji pasiūlė daug inovatyvių sprendimų, už ką iki šiol yra mėgstami vartotojų.

SKS (Vokietija) – kompanijos istorija prasidėjo 1921 m., o nedidelis šeimos verslas tapo pasaulyje gerai žinomu prekės ženklu. Daugiau nei 100 metų rinkoje, tai jau šis tas, ar ne?

Specialized (JAV) – ši kompanija gerai žinoma dviračių mylėtojams. Specialized yra ilgamečiai lyderiai dviračių gamybos srityje, vertinami dėl nepriekaištingos kokybės ir technologinių inovacijų. Kai kurie jų sukurti dviračiai įėjo į istoriją ir šiandien rodomi muziejuose. Specialized gaminami dviračių aksesuarai yra tokie pat kokybiški, kaip ir jų dviračiai.

Squirt (Pietų Afrika) – 2003 m. Pietų Afrikoje įsikūrusi kompanija pasiūlė vartotojams tokį kokybišką grandinės tepalą, kad greitai išpopuliarėjo ne tik vietos regione, bet ir kituose kontinentuose, visų pirma JAV ir Europoje. Squirt nestovi vietoje ir vartotojams nuolat siūlo inovatyvius produktus, kaip padangų sandarikliai, dviračio valymo priemonės ir kt.

Stan's NoTubes (JAV) – kompanija įėjo į istoriją tuo, jog sukūrė metodą, kaip kameras pakeisti skystu hermetiku (taip vadininamą Tubeless sistemą), kad būtų galima akimirksniu sutvarkyti pradūrimus. Stan‘s No Tubes prekiauja dviračių ratais, padangomis, kameromis bei kitomis dalimis.

Zipp (JAV) – kompaniją 1988 m. įkūrė moto sporto inžinierius Leigh Sargen. Zipp daugybę metų nuolat tobulina tiek inžinerinius sprendimus, tiek medžiagų sudėtį ir siūlo vartotojams novatoriškus, efektyvius sprendimus.


 

Ventilis

AV (Schrader)  – šie ventiliai stambesni ir trumpesni, nei Presta ventiliai, ir panašūs į automobilio padangų ventilius. Prieš pirkdami kamerą įsitikinkite, kad ji su tinkamu ventiliu, nes Schrader ventilis netilps į ratlankio skylę, jeigu ji skirta Presta ventiliui.

SV (Presta) – šie ventilai ilgesni ir siauresni nei Schrader ventiliai. Jų galuose yra varžtas, kurį atsukate, kai prijungiate pompą, kad pripūstumėte oro. Taip pat galite paspausti atsuktą antgalį, kad išleistumėte orą. Kai kurie Presta ventiliai turi nuimamą šerdį, kurią galima pakeisti sugadinus, tačiau būkite atsargūs, kad netyčia neatsuktumėte šerdies pumpuodami padangą. Prieš pirkdami kamerą įsitikinkite, kad ji su tinkamu ventiliu, nes Presta ventilis netinka ratlankio skylei, jeigu ji skirta Schrader ventiliui. Jei bandysite naudoti šį derinį, aplink ventilį esanti guma bus atidengta ir trinsis į ventilio angą, todėl gali būti pradurta.

DV (Dunlop) – šie ventiliai jau beveik nebenaudojami ir mažai tikėtina, kad jie bus montuojami į bet kurį naują dviratį. Dunlop ventilio pagrindas yra panašaus skersmens kaip Schrader ventilio, tačiau jis pripučiamas ta pačia pompos galvute kaip ir Presta ventilis.  

Ventilio ilgis

Ventilio ilgis gali būti nuo 32 mm iki 100 mm. Kaip pasirinkti tinkamą?

Įsitikinkite, ar ventilis yra pakankamai ilgas, kad išsikištų per ratlankį ir prie jo būtų galima pritvirtinti pompą. Standartinis, dažniausiai naudojamas ventilis yra 40 mm ilgio. Jei turite gilaus skerspjūvio aerodinaminius ratlankius, jums reikės 60-80 mm arba ilgesnio ventilio.

Jei jūsų ratlankiai labai gilūs, teks įsigyti ventilio prailgintuvą. Šie įtaisai prisukami prie ventilio galo ir padidina jo ilgį.

Rato dydis

Vaikiškų ratų dydis prasideda nuo 10-12‘‘, o suaugusiems skirtų dviračių ratų dydis gali siekti iki 29‘‘. Kameros dydis turi atitikti rato dydį.

Pažiūrėkite užrašą ant dviračio padangos krašto – čia bus nurodytas ir rato dydis, ir padangos diametras. Šie parametrai gali būti matuojami centimetrais, pvz. 700 × 20-25, arba coliais 29x1,9‘‘. 

Prieinamumas / Ką daryti, jei norimo modelio šiuo metu parduotuvėje nėra?

Esant tokiai pasiūlai ir modelių įvairovei, ne visi modeliai laikomi fizinėje parduotuvėje ir ne visi netgi gamintojo sandėliuose. Parduotuvėje esančią prekę galite nusipirkti iš karto. Gamintojo sandėliuose esančias prekes galima užsakyti, o jums teks bent savaitę palaukti, kol prekė atvyks į Lietuvą.

Jei prekė išparduota – nereiškia, kad turite nuleisti rankas, eiti į kompromisus ir įsigyti kitą, mažiau tinkančią prekę. Tiesiog kreipkitės į pardavėjus, kurie jums paaiškins, kada bus papildyti sandėlio likučiai arba prekių siunta atvyks į Lietuvą.