• +37068381390
  • info@velonova.lt

Dviračiai Internetu | Dviračių Parduotuvė

Nežinai, ką padovanoti? Leisk žmogui išsirinkti pačiam! Dovanų kuponai

Puslapio apačioje  pateikiame gaires, kurios palengvins Jums  dviračio išsirinkimą. Trumpai aptariame kiekvieną filtrą ir patariame į ką atkreipti dėmesį, nuo ko pradėti rinktis dviratį.


Patikslinkite paiešką pagal kategoriją

Greitas pristatymas Nauja
Specialized Turbo Como SL 4.0 elektrinis dviratis / Dove Grey


Dviračiai - geriausią kainos ir kokybės santykį rasite čia 

Rinkitės ✓ Dviračius Internetu arba atvykite į mūsų ✓ Fizinę Dviračių Parduotuvę. Profesionalų komanda ir praktiniai patarimai laukia Jūsų čia. 


Šiandien egzistuoja daugybė dviračių rūšių – dviračiai, skirti miestui, plentui, bekelei, kalnams, sportui, elektriniai dviračiai, įvairūs hibridiniai variantai, greta to, kiekvienas gamintojas turi savo unikalų braižą su specifinėmis charakteristikomis, skiriasi dviračio rėmo dydžiai ir kt. Kaip išsirinkti tinkamą? Renkantis dviratį, pirmiausia įvertinkite dviračio kategoriją, gamintoją ir dviračio rėmą (savo ūgį).

 

Dviračių kategorijos

Pirmiausia, dviračiai skirstomi pagal tai, kokiu paviršiumi važiuoti jie yra pritaikyti – plentas, žvyrkelis, miško keliai, lenktynių trasa ir kt.  Kiekvienas iš jų pasižymi tam tikra konstrukcija, skirta įveikti specifines kliūtis važiuojant specifiniu paviršiumi. Tačiau dauguma žmonių važinėja dviračiu įvairiais maršrutais – tiek mieste, tiek užmiestyje, tiek kaimo arba miško keliais. Todėl neužtenka žinoti, kad egzistuoja, pvz., plento ir kalnų dviračiai – svarbu suvokti, kuo skiriasi vieno ir kito tipo dviratis, kokiais principais remiantis jie skirstomi į kategorijas. Žinant pagrindinius principus, bus galima lengviau įvertinti savo paties poreikius, ir pasirinkti tą dviratį, kuris juos labiausiai atitinka. 

Žemiau labai trumpai aptarsime seminius dviračių kategorijų skirtumus, o čia - rasite daugiau informacijos ką reiškia ir kam skirtos įvairios dviračių kategorijos

Plento dviračiai skirti važiuoti lygiu paviršiumi, pavyzdžiui, asfaltu. Tokiam dviračiui keliami reikalavimai – lengvai išvystomas greitis ir mažas pasipriešinimas. Šių dviračių padangos siauros, negiliu protektoriumi, dviračio rėmas yra ypatingai lengvas. Plento dviratis skirtas važiuoti visų pirma asfaltuotais užmiesčio keliais, bet taip pat tinkamas važiuoti mieste.

 

Kalnų dviračiai, sutrumpintai dar vadinami MTB (Mountain terrain bike), skirti ne vien kalnams – jie tinkami važiuoti visomis sudėtingomis trasomis, kur reikalingas didelis pravažumas ir manevringumas, pvz., laukais, per purvą, žvyrą, smėlį arba gruntą, nelygiais miško takeliais ir kt. Tokiam dviračiui keliami reikalavimai – didelis pravažumas, stabilumas, gera amortizacija. Kalnų dviračių padangos yra plačios, su giliu protektoriumi. Pastaraisiais metais kalnų dviračiai išpopuliarėjo ir dažnai naudojami pasivažinėjimams mieste.

 

Krosiniai ir gravel dviračiai yra panašūs į plento dviračius, tačiau skirti važinėti žvyru, nesudėtinga bekele ir kitais nelygiais paviršiais. Krosinis dviratis yra siauromis padangomis, giliu protektoriumi. Tokius dviračius perka žmonės, kurie mėgsta greitį ir kuriems tenka važinėti prastais keliais. Gravel tipo dviratis panašus į krosinį dviratį, tačiau krosinis labiau skirtas varžyboms, o gravel tipo dviratis – komfortiškam kasdieniniam važiavimui. Gravel tipo dviratis yra su platesnėmis padangomis, stabilus, turi nemažą atstumą tarp ratų bazės, tinkamas ilgoms kelionėms. Pastaruoju metu gravel dažnai naudojamas kaip miesto dviratis.

 

Hibridiniai dviračiai yra universalūs, pritaikyti važiuoti tiek asfaltu, tiek prasto pravažumo keliais. Tokiam dviračiui keliamas tikslas paprastas – kad juo būtų galima maksimaliai komfortiškai važiuoti bet kokiu paviršiumi. Toks dviratis – idealus pasirinkimas žmonėms, kurie važinėja ar planuoja važinėti dviračiu tiek mieste, tiek užmiestyje, tiek bekele ir kalnuotomis vietovėmis.

 

Triatlono dviračiai yra skirti triatlono varžyboms. Jie pritaikyti važiuoti lygiais, tvarkingais paviršiais, itin jautrūs bet kokiems nelygumams, lengvai išvysto greitį, pasižymi geromis aerodinaminėmis savybėmis. Šio dviračio padangos yra siauros, protektorius negilus, rėmas aerodinamiškas.

 

Fiksuotos pavaros dviračiai yra greiti, lengvai riedantys dviračiai, kilę iš trekui skirtų sportinių dviračių. Jie turi tik vieną fiksuotą pavarą, čia nėra daug papildomų komponentų, todėl dviračiai lengvi, o juos prižiūrėti nesudėtinga. Techniškai, tokie dviračiai važiuoja visai be stabdžių, o norint stabdyti, tiesiog mažinamas mynimo tankis. Fiksuotos pavaros dviračiai tampa madingi mieste, tačiau norint su tokiu dviračiu išvažiuoti į miestą, būtina užsidėti bent vieną – priekinį – stabdį.

 

Vaikiški dviračiai nuo suaugusiems skirtų dviračių skiriasi ne tik dydžiu. Vaikiški dviračiai yra pritaikyti tiek prie jų ūgio, tiek prie kognityvinių gebėjimų, tokių kaip mokėjimas išlaikyti pusiausvyrą, kontroliuoti greitį, naudotis stabdžiais, perjungti pavaras ir kt. Mažiausiems skirti paspirtukai, balansiniai dviračiai, kuriais mokomasi išlaikyti pusiausvyrą, po to pereinama prie dviračių, skirtų mokytis minti pedalus, vėlesniame etape ugdomas gebėjimas kontroliuoti greitį rankinių stabdžių pagalba, ir galiausiai – mokomasi perjungti pavaras. Daugiau informacijos - kaip išsirinkti tinkamą dviratį Jūsų vaikui - skaitykite čia

 

Elektriniai dviračiai gali būti praktiškai bet kurios kategorijos dviračiai Faktiškai, tai bus dviratis, pritaikytas pasivažinėjimams mieste, ilgoms distancijoms plentu, važiavimui nelygiais miško keliais arba hibridinis variantas, tinkantis visiems keliams – tas pats dviratis, tiesiog su specialu elektros varikliu. Elektrinio dviračio variklis veikia tik tada, kai minami pedalai, ir kuo daugiau minami pedalai, tuo daugiau galite gauti pagalbos iš elektrinio variklio – tuo elektrinis dviratis skiriasi nuo motorolerio. Elektrinis dviratis idealiai tinkamas vyresnio amžiaus žmonėms, žmonėms, sveikstantiems po ligų, ar tiems, kurie nori nuvažiuoti ilgas distancijas nesuprakaitavę.  

 

Dviračių gamintojai

Dviračių pasaulis tam tikra prasme yra panašus į automobilių – nepaisant bendrybių tam tikrose atskirose kategorijose, kiekvienas gamintojas turi savo stilių ir savo braižą. Vienų skiriamasis bruožas yra technologinės inovacijos, kitų – saugumas ir maksimalus komfortas, trečių – paprastumas ir patikimumas. Vartotojas, pirkdamas dviratį, vartotojas visada perka truputį daugiau – perka tam tikrą viziją, tikslą ir charakterį. Kuo pasižymi populiariausi ir žinomiausi dviračių gamintojai ir prekių ženklai?

Specialized (JAV) devizas yra „Dviratininkai kuria kitiems dviratininkams“, o kompanija žinoma dėl nepriekaištingos kokybės dviračių bei išskirtinio dizaino parduotuvių tinklo.

BMC (Šveicarija) yra dviračių pasaulio Porsche ekvivalentas, o jų dviračiai yra elegantiški ir greiti. 

Trek (JAV), bendradarbiaudama su aviacijos pramone, pritaikė dviračių gamyboje įvairių technologinių inovacijų

3T (Italija) žinomi dėl savo aerodinamiškų ir lengvų gravel tipo dviračių.

Argon18 (Kanada) yra ergonomiški, aerodinamiški, pasižymi moderniu dizainu.

BH Bikes (Ispanija) verslo pradžia siekia 1909 metus, jų gaminami dviračiai patogūs, patikimi ir nebrangūs.

KUbikes (Vokietija) gamina itin lengvus dviračius, skirtus vaikams.

Daugiau informacijos apie žinomiausias dviračių gamintojus rasite čia. 

 

Paprasti ir elektriniai dviračiai

Paprasti dviračiai yra puiki sporto ir susisiekimo priemonė, idealus variantas norintiems pigiai nuvažiuoti į darbą, numesti svorio, pasirūpinti sveikatos būkle ar tiesiog gerai, aktyviai praleisti laiką gryname ore.

Elektriniai dviračiai ypatingi tuo, jog čia dviratininkas gali, esant reikalui, įsijungti elektrinį variklį. Variklis veikia tik tuo atveju, kai minami pedalai, todėl tinginiauti neišeis, tačiau gausite pagalvos, jei teks važiuoti į įkalnę, netikėtai padidinti greitį ir išvengti kliūties, įveikti ilgus atstumus nesuprakaituojant, ar tiesiog saugiai grįžti namo tuo atveju, jei neįvertinote jėgų, nuvažiavote per toli ir nepaprastai pavargote. Tai puiki galimybė sėsti ant dviračio žmonėms, kurie dėl prasto fizinio pasirengimo, silpnos sveikatos ar amžiaus nesiryžtų to padaryti.

Daugiau informacijos, ką reikia žinoti ir kaip išsirinkti tinkamiausią elektrinį dviratį - skaitykite čia.  

 

Rėmo dydis ir dviratininko ūgis

Dviračio rėmo dydis parenkamas pagal dviratininko ūgį. Koks yra ryšys tarp vieno ir kito, ir kaip, žinant savo ūgį, pasirinkti dviračio rėmą?

Klausimas sudėtingas, nes skirtingi gamintojai turi skirtingas dviračio rėmo dydžio klasifikacijas – vieni naudoja žymėjimą S, M ir L, kiti naudoja skaitmeninę išraišką – pvz., nuo 47 iki 64 dydžio. Kiekvienas dviračio modelis turi savo geometriją ir rekomenduojamas preliminarias dydžių ir ūgių lenteles. Paprastai, tokia lentelė pateikiama prie kiekvieno modelio.

Dviračio rėmo dydis – panašiai kaip drabužis – parenkamas atsižvelgiant į jūsų ūgį. Paprasta, tačiau galioja ta pati taisyklė, kaip ir su drabužiais – radę tinkamą sau dydį, nepamirškite pasimatuoti ir įsitikinkite, kad gerai jaučiatės.


O gal ketinate keisti seną automobilį į naują dviratį? Apie tai naudingos informacijos rasite čia.  O jei jau įsigijote dviratį, nepamirškite pasirūpinti ir jo saugumu, bei tinkama priežiūra.