Meniu
0
Norai

Perkate dviratį vaikui – kaip išrinkti tinkamą?

Perkate dviratį vaikui – kaip išrinkti tinkamą?
2022-05-30 Gediminas Kaupas

Dviratis yra puiki dovana, o važiavimas dviračiu – puikus užsiėmimas vaikui. Tačiau suaugusieji, pirkdami dviratį vaikui, turi žinoti keletą dalykų, kad vaikas būtų saugus, mėgautųsi važiavimu dviračiu, jaustųsi drąsiai ir nepatirtų diskomforto. Taigi, kokie yra pagrindiniai dalykai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, jei perkate dviratį vaikui?

Balansiniai dviračiai – ankstyvam pusiausvyros ugdymui

Vienas svarbiausių dalykų, įsigijus dviratį – išmokti važiuoti ir išlaikyti pusiausvyrą. Ne vienam vaikui tai kelia stresą ir baimės jausmą. Tam, kad šio dalyko išvengtumėte, skirti balansiniai dviračiai , t.y. dviračiai be pedalų, kuriais vaikas juda remdamasis savo kojomis.

Suaugęs žmogus, kurio vestibiuliarinis aparatas susiformavęs, neįsivaizduoja, kokią didelę naudą balansinis dviratis turi besivystančiam vaiko organizmui. Važiavimas balansiniu dviračiu ugdo pusiausvyrą, stiprina vestibiuliarinį aparatą ir gerina koordinaciją. Vaikas, kuris ankstyvame amžiuje „važinėjo“ balansiniu dviračiu, persėdęs ant tikro dviračio, jaučiasi daug laisviau, greičiau išmoksta važiuoti ir labiau mėgaujasi važiavimu.

Kur jūsų vaikas važinės – mieste ar natūralioje gamtinėje aplinkoje?

Vaikiški dviračiai, yra pritaikyti važiavimui skirtingais paviršiais – asfaltuotais keliais, dviračių takeliais, arba natūraliais paviršiais, tokiais kaip bekelė, smėlis ir žolė.

Dviračiai, skirti miestui, yra plonesnėmis padangomis, lengviau rieda ir smagiau važiuojasi. Vienas populiariausių vaikiškų dviračių, skirtų važinėjimui mieste, yra Specialized Jett . Šis dviratis ypatingas dar ir tuo, kad yra pritaikytas sparčiai augančiam vaikui. Jo vairas, sėdynė ir pedalų aukštis yra reguliuojami, o tai reiškia, kad dviračio užteks ne vienai vasarai.

Dviračiai, skirti važinėti gamtoje, yra su platesnėmis padangomis bei gilesniu protektoriumi. Tai užtikrina tvirtesnį sukibimą su paviršiumi, geresnį pravažumą ir mažina griuvimo, o tuo pačiu traumų tikimybę. Važinėjimui gamtoje idealiai tinka dviratis BMC Twostroke. 

Geresnis pasirinkimas reiškia, kad vaikas jaus didesnį komfortą, bus saugesnis ir labiau mėgausis važiavimu.

Gebėjimas važiuoti taip pat reiškia ir gebėjimą laiku sustoti

Sėdus ant dviračio, išmokus išlaikyti pusiausvyrą ir laisvai judėti, yra dar vienas svarbus dalykas – išmokti laiku pastebėti kelyje esančias kliūtis, įvertinti atstumą, stabdymo trajektoriją ir laiku sustoti. Ką daryti, kad nebūtų išvažinėti krūmai ir gėlynai, o stabdymo incidentų pasitaikytų kaip galima rečiau?

Stabdymo kokybės prasme, iš visų stabdžių tipų, V-brake, mechaninių ir hidraulinių, patys efektyviausi yra hidrauliniai stabdžiai. Tai – idealus variantas, kai dviračiu naudojasi vaikas, dar neišmokęs išlaikyti sutelkto dėmesio ar įvertinti aplink esančias ar galinčias pasirodyti kliūtis. Jau minėtas dviratis BMC Twostroke yra būtent su hidrauliniais stabdžiais.

Priedai, skirti smagesniam ir saugesniam važiavimui

Važiavimas dviračiu, ypač kol dar nėra susiformavę būtini įgūdžiai, kelia nemažai iššūkių, o kiekvienas nepatogumas blaško. Šiuo laikotarpiu vaikui yra svarbi kiekviena detalė ir maksimalus komfortas.

Sėdėti ant dviračio sėdynės – neįprasta ir nepatogu? Dviratininko šortai su specialiu paminkštinimu užtikrina, kad vaikas, sėdėdamas ant dviračio, nejaustų nepatogumo. Kur įsidėti namų raktus, telefoną ar kitus svarbius daiktus, kurie, įsimetus į kelnių kišenę, važiuojant „duria“ į šoną? Tam skirti dviratininko marškinėliai su specialiomis kišenėmis, esančiomis ties juosmeniu nugaros pusėje.

Šie priedai skirti tam, kad vaikas koncentruotųsi į važiavimą dviračiu, o ne galvotų, kaip čia patogiau įsitaisyti arba kaip nepamesti savo daiktų.

Dviratis – ne žaislas

Dviratis, net jei perkamas vaikui, nėra žaislas įprastine to žodžio prasme. Suaugusieji privalo prisiminti patys ir priminti vaikams, kad, važiuojant dviračiu, privaloma laikytis saugumo reikalavimų – jaunesniems nei 18 metų asmenims, važiuojant dviračiu, privaloma dėvėti dviratininko šalmą, o dviračio atšvaitai arba žibintai yra privalomi tiek suaugusiems, tiek vaikams.

Vaiko dviratį, kaip ir suaugusio, būtina kruopščiai prižiūrėti – reguliariai patikrinti slėgį padangose, sutepti dviračio grandinę ir kt. O kartą per metus visada rekomenduojame atlikti išsamesnę dviračio patikrą.

Paskutinis, bet ne mažiau svarbus klausimas – kaip išrinkti tinkamą dviratį?

Dažnai tėvai ar kiti suaugusieji nori vaiką nustebinti ir įteikti dviratį jam kaip dovaną kokia nors ypatinga proga. Atėję į parduotuvę, sako – ieškom dviračio 7 metų vaikui. Tačiau dviratis vaikui parenkamas ne pagal amžių, o pagal ūgį. Jei neturite galimybės ar dėl tam tikrų priežasčių nenorite atvykti į parduotuvę kartu su vaiku – tiksliai užsirašykite, koks jo ūgis.

Dar geriau, atvykite į parduotuvę kartu su pačiu vaiku. Net jei tai gimtadienio dovana – tegu staigmena būna vizitas į parduotuvę ir atsakingas pasirinkimas, susijęs su artėjančiu gimtadieniu, didesne atsakomybe ir branda.

Susiję produktai

Susiję straipsniai

Kaip geriau susigaudyti, ką reiškia ir kam skirtos įvairios dviračių kategorijos?

Kaip geriau susigaudyti, ką reiškia ir kam skirtos įvairios dviračių kategorijos?

Dviračiai, pagal savo paskirtį, yra skirstomi į skirtingas kategorijas – skirti sportui ir lygioms varžybų trasoms, skirti miestui ir trumpiems atstumams, kiti yra skirti bekelei ir žvyrui, dar kiti pritaikyti sudėtingoms kalnų trasoms. Atrodo, pasirinkti paprasta, tačiau realybė yra tokia – mažai k..