Meniu
0
Norai

Vaikiški dviračiai

Puslapio apačioje  pateikiame gaires, kurios palengvins Jums vaikiško dviračio išsirinkimą. Trumpai aptariame kiekvieną filtrą ir patariame į ką atkreipti dėmesį.


Iš viso prekių: 103
Greitas pristatymas -26% TOP
Specialized Rockhopper 27.5" kalnų dviratis | Gloss Tarmac Black
Greitas pristatymas -24% TOP
Specialized Jett 24 vaikiškas dviratis | Gloss Flo Red
Greitas pristatymas -30% TOP
Specialized Rockhopper Sport 27.5" kalnų dviratis | Satin Slate
Greitas pristatymas -30% TOP
Specialized Rockhopper Sport 27.5" kalnų dviratis | Satin Forest
Greitas pristatymas -26% TOP
Specialized Rockhopper 27.5" kalnų dviratis | Gloss Flo Red
Greitas pristatymas -26% TOP
Specialized Rockhopper 27.5" kalnų dviratis | Satin Olive Green
Greitas pristatymas -26% TOP
Specialized Rockhopper 27.5" kalnų dviratis | Satin Cast Battleship
Greitas pristatymas -30%
Specialized Rockhopper Sport 27.5" kalnų dviratis | Gloss White
Greitas pristatymas -19%
Specialized Rockhopper Elite 27.5" kalnų dviratis | Gloss Sage Green
Greitas pristatymas -27%
Specialized Jett 20 Single Speed vaikiškas dviratis | Gloss Oasis
Greitas pristatymas -19%
Specialized Rockhopper Elite 27.5" kalnų dviratis | Gloss Arctic Blue
Greitas pristatymas -30%
Specialized Rockhopper Sport 27.5" kalnų dviratis | Gloss Blaze
Greitas pristatymas -34%
Specialized Rockhopper Sport 26" kalnų dviratis | Gloss Blaze
Greitas pristatymas -27%
Specialized Jett 20 Single Speed vaikiškas dviratis | Gloss Cobalt
Greitas pristatymas
Specialized Rockhopper 26" kalnų dviratis | Satin Black
Greitas pristatymas -29%
BH Expert Junior 16" vaikiškas dviratis | Orange
Greitas pristatymas
BMC Twostroke AL 20" vaikiškas dviratis | Turquoise
Greitas pristatymas -8%
Specialized Riprock 20" vaikiškas dviratis | Gloss Oasis

Kaip išsirinkti vaikišką dviratį? 

Ar vaiko dviratis parenkamas taip pat, kaip suaugusiojo? Vaiko ir suaugusiojo dviratis skiriasi ne tik dydžiu. Vaikams skirti dviračiai yra pritaikyti tiek prie jų ūgio, tiek prie kognityvinių gebėjimų, tokių kaip mokėjimas išlaikyti pusiausvyrą, kontroliuoti greitį, naudotis stabdžiais, perjungti pavaras ir kt.

Kaip išrinkti vaikui tinkamą dviratį? Ką reiškia ratų dydis ir kitos kategorijos? Kuo pasižymi atskirų gamintojų dviračiai ir atskiri modeliai? Kaip nepadaryti klaidų ir pasirinkti tinkamiausią variantą?

Dviračio ratų dydis – ką tai reiškia?

Dviračio ratų dydis matuojamas coliais. Vaikiškų dviračių ratų dydis yra nuo 12 iki 27,5. Natūralu, didesnių išmatavimų ratai yra skirti didesniems vaikams, tačiau rinktis dviratį pagal ratų dydį – neteisinga. Pirma, dviračio dydis priklauso ne tik nuo ratų, bet ir nuo rėmo dydžio ir nuo gamintojo. Pavyzdžiui, vieno gamintojo dviratis 16 colių ratais gali būti skirtas mažesniam, kito gamintojo dviratis tokio paties dydžio ratais – kur kas didesniam vaikui.

Būna, kad žmonės randa lentelę internete, kurioje ratų dydis susiejamas su vaiko ūgiu, tačiau nereikėtų apsigauti. Tokios lentelės galioja tik vieno konkretaus gamintojo dviračiams, ir tai ne visada – yra daugybė išimčių. Dviračio ratų dydis gali būti tik orientyras, bet ne galutinis atsakymas.

Atskirą grupę sudaro balansiniai dviračiai, jie neturi grandinės ir pedalų, jų kitokia paskirtis – ne minti pedalus, o stiprinti vestibiuliarinį aparatą ir pusiausvyros pojūtį. Šie dviračiai skirti jaunesnio amžiaus vaikams, jie yra nedideli ir pagal ratų dydį neklasifikuojami.

Kokio gamintojo dviratį pasirinkti?

Kokybiškų ir vaikams tinkamų dviračių rasite bet kurio gamintojo asortimente, tačiau kiekvienas gamintojas siūlo vartotojui specifinėmis charakteristikomis pasižyminčius dviračius.

KUbikes (Vokietija) dviračių gamintojas specializuojasi gamindama itin lengvus dviračius iš tvirto aliuminio. Lengvesnis dviratis turi daug privalumų – juo lengviau išvystyti greitį, važiuoti į įkalnę ir, savaime suprantama, lengviau pakelti, jeigu dviratį reikia panešti iki mašinos ar laipteliais iki sandėliuko. KUbikes gamina dviračius įvairaus amžiaus vaikams, įskaitant balansinius dviračius vaikams nuo 2 metų.

BH Bikes (Ispanija) dviračių gamintojas  gamina patikimus, kokybiškus vaikams skirtus dviračius, kurie priklauso vidutinei kainų klasei. Šiuos dviračius renkasi tie, kurie nori kokybės, bet nėra linkę išlaidauti. BH Bikes gamina dviračius bet kokio amžiaus ir gebėjimų vaikams.

BMC- Switzerland (Šveicarija) dviračių gamintojas siūlo išskirtinės kokybės modelius. Dviračiai yra su hidrauliniais stabdžiais, jų gamybai naudojami patikimi ir patvarūs komponentai. Gamintojai vadovaujasi nuostata, kad vaikiški dviračiai kokybės požiūriu turi būti ne prastesni, nei dviračiai suaugusiems. BMC siūlo du modelius, skirtus 5-8 ir 6-11 metų vaikams. 

Specialized (JAV) dviračių gamintojas  yra žinomi kaip lyderiai dviračių gamybos srityje, tai galioja ir vaikiškų dviračių kategorijai. Specialized siūlo dviračius visoms amžiaus grupėms, pritaikytus prie vaiko ūgio ir jo sugebėjimų. Mažiausiems skirti balansiniai dviračiai, kuriais mokomasi išlaikyti pusiausvyrą, po to pereinama prie dviračių, skirtų mokytis minti pedalus, vėlesniame etape ugdomas gebėjimas kontroliuoti greitį rankinių stabdžių pagalba, ir galiausiai – mokomasi perjungti pavaras. Specialized savo interneto svetainėje pateikia lentelę, kuri padės tinkamai parinkti dviratį atsižvelgiant į vaiko ūgį ir amžių.

Ką reikia žinoti apie dviračių modelius?

Hotwalk (Specialized) yra lengvi ir tvirti balansiniai dviračiai, skirti jauniausio amžiaus vaikams. Čia rasite modelių su beorėmis padangomis, kurios užtikrina nesudėtingą priežiūrą, bei ypatingai komfortabilių modelių su tvirtu ir lengvu anglies pluošto rėmu, vaiko delnams pritaikytomis mažomis rankenomis ir ergonomišku balneliu.

Jett (Specialized) yra vienas populiariausių vaikiškų dviračių, lengvas, siauromis padangomis, skirtas važinėjimui mieste, dviratis yra reguliuojamas ir pritaikomas sparčiai augančiam vaikui, kai jo ūgis ir kūno proporcijos pasikeičia.

MTB (KUbikes) yra skirtas važinėti natūralioje aplinkoje, per smėlį, pievas, takelius, turi plačias padangas su giliu protektoriumi, kaip ir visi KUbikes dviračiai, yra labai lengvas.

Riprock (Specialized) priklauso taip vadinamai kalnų dviračių grupei, jis skirtas vaikams, kurie gyvena užmiestyje ir daug važinėja natūralioje aplinkoje – per pievą, smėlį, žvyrkelį ir kt. Plačios padangos užtikrina pakankamą sąlytį su paviršiumi ir užtikrina stabilumą.

Tour (KUbikes) turi siauras padangas ir yra idealiai tinkamas važiavimui dviračių takais ar kitu lygiu paviršiumi, dviratis nesunkus, jį lengvai galima pakelti ar užnešti laiptais.

Trail (KUbikes) yra agresyvios geometrijos dviratis, plačiomis padangomis, idealiai tinkamas važinėti bekele arba kalnuotomis vietovėmis, o dėl mažo svorio, su juo daug lengviau įveiksite įkalnes.

Twostroke (BMC) dviračiai yra skirti važinėti gamtoje. Plačios padangos bei gilus protektorius užtikrina tvirtesnį sukibimą su paviršiumi, geresnį pravažumą ir mažina griuvimo bei traumų tikimybę. Hidrauliniai stabdžiai garantuoja stabdymo kokybę.  

Vaiko ūgis – lemiamas faktorius?

Pagrindinis kriterijus, renkant dviratį vaikui, yra vaiko ūgis. Pirkdami dviratį ir orientuodamiesi į vaiko ūgį, praktiškai neapsiriksite. Daugelis tėvų ar kitų suaugusių asmenų taip ir daro, ypač kada nori vaiką nustebinti ir, pvz., įteikti jam dovaną gimtadienio proga. Nepamirškite, kad kiekvieno vaiko kūno sudėjimas proporcijos yra skirtingos – vienų ilgos kojos, kitų platūs pečiai – todėl idealus atvejis, kai vaikas pats gali atsisėsti ant dviračio ir jį išbandyti.

Kartu, nepamirškite atsižvelgti į vaiko kognityvinius gebėjimus, tokius kaip pusiausvyros išlaikymas, koncentracija, reakcija, gebėjimas įvertinti greitį ir atstumą ir kt.

Ką daryti, jei norimo dviračio šiuo metu parduotuvėje nėra?

Esant tokiai didelei vaikiškų dviračių pasiūlai ir modelių įvairovei, savaime suprantama, kad ne visi dviračiai laikomi fizinėje parduotuvėje ir ne visi netgi gamintojo sandėliuose.

Parduotuvėje esančią prekę galite nusipirkti iš karto. Gamintojo sandėliuose esančias prekes galima užsakyti, o jums teks bent savaitę palaukti, kol prekė atvyks į Lietuvą.

Jei prekė išparduota – nereiškia, kad turite nuleisti rankas, eiti į kompromisus ir įsigyti kitą, mažiau tinkančią prekę. Tiesiog kreipkitės į pardavėjus, kurie jums paaiškins, kada bus papildyti sandėlio likučiai arba prekių siunta atvyks į Lietuvą.

Daugiau apie tai, kaip išrinkti tinkamą dviratį vaikui skaitykite mūsų blog straipsnyje

 1. 12 colių vaikiški dviračiai
 2. 14 colių vaikiški dviračiai
 3. 16 colių vaikiški dviračiai
 4. 18 colių vaikiški dviračiai
 5. 20 colių vaikiški dviračiai
 6. 24 colių vaikiški dviračiai
 7. 26 colių vaikiški dviračiai
 8. 27.5 colių vaikiški dviračiai
 9. Balansiniai dviratukai

 1. Specialized vaikiški dviračiai
 2. KUbikes vaikiški dviračiai
 3. BMC - Switzerland vaikiški dviračiai
 4. BH Bikes vaikiški dviračiai
 5. Early Rider vaikiški dviračiai
 6. Micro vaikiški dviračiai
 7. Seven Polska vaikiški dviračiai