Meniu
0
Norai

Balansiniai Dviratukai Vaikams

Balansinis dviratukas yra mokymuisi skirtas dviratis, kurio pagalba vaikas išmoksta balansuoti ir pratinasi prie važiavimo dviračiu. Kaip išsirinkti balansinį dviratį vaikui daugiau skaitykite puslapio apačioje.

Iš viso prekių: 14

Balansinis dviratukas – puiki mokymosi pradžia

Ugdyti vaiko stabilumą ir balansą dar prieš užlipant ant pirmojo „rimto“ dviračio yra ypatingai svarbu. Sustiprintas stabilumo ir pusiausvyros jausmas ne tik apsaugo vaiką nuo būsimų kritimų, tačiau suteikia ir geresnį mobilumą, vikrumą bei greitina reakciją nuo mažų dienų.

Būtent dėl to puikia stabilumo ir pusiausvyros ugdymo priemone gali tapti balansinis dviratukas nuo 1.5 metų. Tokiais balansiniais dviračiais vaikai važinėja savo pačių kojomis - balansuoja ant dviejų ratų ir važiuoja savarankiškai.

Šie dviračiai neturi pedalų, bėgių sistemos ir dažniausiai yra be stabdžių sistemos - visa tai leidžia vaikui visiškai sutelkti dėmesį į balansavimo ir koordinacijos mokymąsi. 

Įgūdžiai, įgyti su balansiniu dviratuku, dažnai palengvina vaiko perėjimą prie pirmojo dviračio su pedalais.

Balansinių dviračių rėmų tipai

Balansiniai dviratukai gali išsiskirti savo rėmu, tad prieš atliekant pirkimą svarbu aptarti kelis rėmų tipus ir jų pranašumus bei trūkumus:

  • Mediniai rėmai. Tinkamai sukonstruoti mediniai rėmai yra patvarūs ir tvirti, bet jiems gali prireikti daugiau priežiūros, nei karboniniams ar aliuminio rėmams. Jų pranašumas – geresnis vibracijos sugėrimas ir ekologiškesnis gamybos procesas.
  • Karboniniai rėmai. Karboniniai rėmai taip pat yra tvirti ir patvarūs, tačiau jie gali būti jautrūs smūgiams ir labiau tinka lygiems paviršiams. Taip pat jie gali būti brangesni, tad dėl visų šių priežasčių karbono rėmus balansiniams dviratukams naudoja retas gamintojas.

  • Aliuminio rėmai. Aliuminio rėmai yra patvarūs ir atsparūs irimui. Jie geriau atlaiko sunkias važiavimo sąlygas ir smūgius nei karboniniai rėmai. Taip pat jie įprastai būna vieni pigesnių, o tai daugumai klientų svarbus pirkimo kriterijus.

Balansinių dviratukų gamintojai

Mums rūpi mūsų klientų saugumas ir patogumas, todėl VELONOVA asortimente rasite tik kokybiškus, pripažintų prekės ženklų balansinius dviračius vaikams.

  • Specialized - amerikiečių dviračių gamintojas. Absoliutus dviračių gamybos lyderis užsitarnavo savo pozicijas dėl dėmesio modelių patogumui ir patikimumui. Populiariausias balansinių dviratukų modelis – Hotwalk. Šis modelis pasižymi mažesniu stovėjimo aukščiu, tad yra puikiai pritaikytas mažiesiems dviratininkams. Taip pat Hotwalk balansinis dviratukas turi ilgesnę ratų bazę, todėl važiuoja stabiliau, o jo priežiūra, dėka beorių padangų, yra paprastesnė.

  • Early Rider - anglų dviračių gamintojas. Ši įmonė specializuojasi kuriant ir gaminant aukštos kokybės vaikiškus balansinius dviračius. Populiariausias modelis – SuperPly. Šis medinis balansinis dviratukas yra sukurtas iš medienos, kuri sugeria vibraciją ir sušvelnina net ir menkiausius virpesius – ji puikiai tiks keliaujant nelygiais paviršiais kaip žvyras, gruntas ar žolė. Medinis rėmas užtikrina ir mažesnį anglies dvideginio pėdsaką gamybos procese.

Balansinių dviračių dydžiai

Nors yra tam tikras ryšys tarp vaiko amžiaus ir tinkamo balansinio dviračio dydžio, vis dėlto vaikų ūgis gali skirtis nepriklausomai nuo amžiaus. Todėl renkantis balansinio dviratuko dydį geriausia atsižvelgti į ratų dydį. Štai bendras balansinių dviratukų dydžių pagal amžiaus grupes vadovas:

  • Nuo 18 mėnesių iki 2 metų. Balansiniai dviratukai su 10 colių ratais paprastai yra tinkami šio amžiaus vaikams.
  • 2-3 metai. Šio amžiaus vaikai įprastai gali valdyti balansinius dviračius su 10 arba 12 colių ratais.
  • 3-4 metai. Tokio amžiaus vaikai dažniausiai naudoja 12 colių balansinius dviračius.
  • 4-5 metai. Šio amžiaus vaikams paprastai tinka 14 colių balansiniai dviračiai.
  • 5-6 metai. Tokio amžiaus vaikams paprastai tinka 16 colių balansiniai dviračiai.

Verta nepamiršti, kad kai kurie balansiniai dviratukai turi pasikeliančius vairus ir sėdynes, o tai kur kas prailgina balansinio dviratuko tinkamumo laiką vaikui pagal jo ūgį. Jeigu vaikui dviratis pasirodys per mažas ar per didelis – pasinaudokite kokybiškos prekės grąžinimo galimybe ir pasikeiskite į tinkamą variantą. Taip pat visada rekomenduojame atvykti į fizinę VELONOVA parduotuvę ir kartu su vaiku išsirinkti jam labiausiai tinkantį pirmąjį balansinį dviratuką.

Saugumas nuo pirmo važiavimo

Vertėtų prisiminti, kad vaikiški dviračiai yra transporto priemonės, kurias vairuojant pirmiausia reikia pasirūpinti vaiko saugumu. Nors balansiniai dviratukai neturi pedalų, visgi vaikų pasiekiamas greitis ir manevravimas dažnai nenusileidžia įprastiems dviračiams. Todėl rekomenduojame visomis aplinkybėmis vaikams dėvėti specialiai pritaikytis vaikiškus dviračių šalmus

Taip pat prisiminkime, kad dviračio atšvaitai ir dviračio žibintai yra taip pat yra saugų važiavimą padedančios užtikrinti saugumo dalys.

Aktyvių atradimų ir saugių kelionių!