Meniu
0
Norai

BMX dviračiai

Atraskite BMX ir Dirt Jump dviračius. Kategorijos apačioje sužinokite daugiau apie pagrindines šių dviračių sporto šakos disciplinas, BMX dviračių tipus ir geriausio dviračio pasirinkimo kriterijus.


Iš viso prekių: 8

Kas yra BMX?

BMX trumpiniu vadinamas dviračių motokrosas (angl. bicycle motocross). Tai – ekstremali ir dinamiška, plačias saviraiškos galimybes atverianti sporto šaka, atsiradusi XX a. septintojo dešimtmečio pabaigoje ir pirmiausia paplitusi jaunimo bei miestų subkultūrose. Lietuvoje BMX taip pat turi entuziastų, kuriuos vienija Lietuvos BMX dviračių asociacija (LBDA).

Motociklų lenktynių įkvėptame BMX pasitelkiami specializuoti BMX dviračiai, kuriais važinėjama bekelės trasose, specialiomis rampomis ar per kliūtis. 

Šiai dienai BMX apima įvairias disciplinas – nuo lenktynių, laisvojo stiliaus (BMX freestyle) iki šokinėjimo purve (Dirt Jump). 

Kas yra Dirt Jump dviračiai?

Dirt Jumper dviračiai yra sukurti šokinėjimo purve disciplinai, kuri įtraukia šokinėjimą nuo rampų ir kliūčių, įvairių triukų atlikimą gruntinėse trasose. Šie dviračiai sukonstruoti taip, kad atlaikytų sudėtingus oro manevrus, grubius nusileidimus, smūgius, nelygius bei slidžius paviršius.

Pagrindinės Dirt Jump dviračių savybės:

  • Kompaktiška konstrukcija

Dirt Jump dviračių konstrukcija yra kompaktiška ir manevringa, taip užtikrinant dviračio judrumą ir tikslumą įveikiant šuolius bei kliūtis.

  • Tvirti ir lengvi rėmai

Šio tipo dviračių rėmai įprastai gaminami iš aliuminio arba anglies pluošto (karboniniai), kurie užtikrina rėmų tvirtumą ir lengvumą, išlaiko dviračio manevringumą bei greitį.

  • Tvirti ratai

Dirt Jump dviratis išsiskiria stabiliais ratais su plačiais ratlankiais ir tvirtais stipinais, kurie atlaiko šuolių ir nusileidimų keliamus smūgius. 

  • Platforminiai pedalai

Dirt Jump dviračiams būdingi platforminiai pedalai su sukibimą užtikrinančiais kaiščiais, taip garantuojančiais saugią atramą ir galimybę lengvai keisti kojų padėtį.

  • Vienos pavaros sistema

Dažniausiai Dirt Jump dviračiai turi vienos pavaros greičio sistemą, kuri sumažina mechaninių problemų riziką ir leidžia nesirūpinti pavarų perjungimu.

  • Pakabos šakės

Daugelyje Dirt Jump dviračių įrengtos priekinės pakabos šakės, kurios amortizuoja smūgius ir užtikrina sklandesnį važiavimą bei lengvesni valdymą. 

BMX ir Dirt Jump dviračių sporto disciplinos

Kiekviena BMX ir Dirt Jump dviračių sporto disciplina siūlo unikalius iššūkius ir adrenalino kupinas patirtis. 

BMX laisvasis stilius (BMX freestyle) – itin dinamiška ir azartiška disciplina, kurios metu dviratininkai atlieka triukus ant rampų, turėklų ir miesto kliūčių, demonstruodami savo techninius įgūdžius ir kūrybiškumą.

BMX lenktynės – greita, konkurencinga sporto šaka, vykstanti specialiai įrengtose trasose su kalneliais ir kliūtimis, kuriose dviratininkai varžosi dėl to, kuris pirmasis pasieks finišo tiesiąją. 

Dirt Jump (šokinėjimas purve) apima šuolius nuo tramplinų ir rampų ant purvo/grunto trasų, tiksliai ir meistriškai atliekant oro manevrus ir triukus. Dirt Jump gali vykti ir lenktynių, ir pasirodymų principu.

Kaip pasirinkti BMX dviratį?

Žemiau pateikti žingsniai padės įsivertinti, kokį BMX dviratį rinktis.

1. Atsižvelkite į savo važinėjimo stilių

Įsivertinkite, kokiais tikslais norite važinėti: lenktynėse, BMX parkuose ar šokinėjimui purve. Kiekvienai disciplinai reikalingos specifinės dviračio savybės.

2. Apsibrėžkite biudžetą

Pradinio lygio dviračiai yra pigesni, nei aukštesnės klasės modeliai. Tačiau dviračių kaina skiriasi ir pagal gamintoją bei kitus aspektus. 

3. Nusistatykite reikalingą dydį

BMX dviračiai būna įvairių dydžių, atsižvelgiant į dviratininko ūgį ir kūno proporcijas. Atidžiai išnagrinėkite Specialized gamintojo pateikiamas dydžių lenteles arba apsilankykite Velonova dviračių parduotuvėje, kur jums padės išsirinkti tinkamą dydį.

4. Įvertinkite komponentus

Ieškokite BMX dviračių su aukštos kokybės, patvariais ir patikimais komponentais (ratais, padangomis, stabdžiais, transmisija ir kitais). Taip pat įsivertinkite kokybę medžiagų, iš kurių pagamintas dviračio rėmas.

5. Konsultuokitės su ekspertais

Apie jus sudominusius modelius verta paskaityti atsiliepimus internete. Dar geriau – kreiptis į Velonova dviračių parduotuvę, kurios profesionalūs darbuotojai gali suteikti vertingų patarimų, atsakyti į klausimus ir pasiūlyti rekomendacijų. 

Specialized P.Series BMX dviračiai

Specialized P.Series yra aukštos klasės BMX dviračiai, sukurti pasaulyje puikiai žinomo Specialized gamintojo. Visi Specialized dviračiai yra patvarūs, manevringi, funkcionalūs, puikiai tinkantys laisvojo stiliaus triukams.

Specialized P.Series dviračiai pagaminti iš tvirtų rėmų ir aukštos kokybės komponentų. Jie puikiai atlaiko važinėjimą gatvėmis, rampomis, šuoliais purve.

P.Series liniją sudaro įvairūs modeliai, kurių kiekvienas pritaikytas skirtingiems važiavimo stiliams ir įgūdžių lygiams, todėl įvairaus pajėgumo dviratininkai gali rasti savo poreikius ir pageidavimus atitinkantį dviratį.

Sužinokite daugiau apie Specialized dviračius mūsų tinklaraštyje.