Meniu
0
Norai

Gravel dviračiai - patvarūs ir universalūs!

Gravel dviratis skirtas važiuoti žvyru, bekele ir įvairiais kitais paviršiais. Gravel tipo dviratis yra stabilus, turi nemažą atstumą tarp ratų bazės, dviratis tinkamas ilgoms kelionėms, todėl čia numatyta vietos krepšiams, gertuvėms ir papildomai įrangai. Daugiau apie gravel dviračius skaitykite apačioje.


Iš viso prekių: 146
Nauja -10%
Cannondale Topstone Carbon Apex 1 Gravel dviratis | Carbon
Nauja -10%
Cannondale Topstone Carbon Apex 1 Gravel dviratis | Quicksand
Nauja -10%
Cannondale Topstone Carbon 3 Gravel dviratis | Carbon
Nauja -10%
Cannondale Topstone Carbon 4 Gravel dviratis | Smoke Black
Nauja -10%
Cannondale Topstone Carbon 4 Gravel dviratis | Olive Green
Greitas pristatymas -21% TOP
Specialized Diverge Comp E5 Gravel dviratis | Satin Maroon
Greitas pristatymas -10% TOP
BMC UnReStricted AL Three Gravel+ dviratis | Metallic Grey Green - Fuchsia
Greitas pristatymas -21% TOP
Specialized Diverge Comp E5 Gravel dviratis | Gloss Spruce
Greitas pristatymas TOP
3T Primo Sram Rival 1x11 Gravel dviratis | Cherry
Greitas pristatymas -10% TOP
Specialized Diverge Expert Carbon Gravel dviratis | Gloss Arctic Blue
Greitas pristatymas -10% TOP
BMC UnReStricted AL Two Gravel+ dviratis | Dark Petrol - Off White
Greitas pristatymas -21% TOP
Specialized Diverge Comp E5 Gravel dviratis | Gloss Tarmac Black
Greitas pristatymas -17% TOP
BMC UnReStricted Two Gravel+ dviratis | Midnight Blue
Greitas pristatymas -17% TOP
Specialized Diverge Comp Carbon Gravel dviratis | Satin Olive
Greitas pristatymas TOP
Specialized Diverge E5 Gravel dviratis | Gloss Birch - White Mountains
-10% TOP
Specialized Diverge Pro Carbon Gravel dviratis | Gloss Sand
Greitas pristatymas -16% TOP
3T RaceMax Force AXS 1x Gravel dviratis | Orange - Grey
Greitas pristatymas TOP
Specialized Diverge E5 Gravel dviratis | Gloss Redwood - Rusted Red

Kas yra gravel dviratis?

Pirmieji Gravel masinės prekybos dviračių gamintojai Specialized ir Trek šiuos dviračius taip pavadino ne veltui – žodis „gravel“ išvertus iš anglų kalbos reiškia žvyras. 2010-aisiais Jungtinėse Amerikos valstijose ,,Gravel“ dviračių pionieriai, atradę tuometinę nišą, siekė pritaikyti dviratį važiuoti žvyrkeliu. Nors Gravel dviračių pirminė paskirtis nepakito iki šiol – tai važiavimas nelygia danga, šiandien šie dviračiai dar yra gerai žinomi kaip universalūs ir tinkami važiuoti pačiomis įvairiausiomis dangomis. Sujungus kalnų ir miesto dviračių privalumus, Gravel dviračiai ne tik be jokių sunkumų rieda lygiomis miesto gatvėmis, bet ir įveikia net ir „Google maps“ nežinomus miško ar kalnų takelius.

TOP Gravel dviračiai 2024 metais

Dėka universalumo Gravel dviračiai yra itin populiarūs, tiek tarp profesionalų, tiek tarp mėgėjų. Vertinantys lengvumą, greitį, amortizaciją dažniausiai šiemet renkasi Specialized Gravel dviračius, pavyzdžiui, Specialized Diverge Comp E5 arba Specialized Diverge STR. 

Aštrių pojūčių entuziastų šių metų top pasirinkimas – BMC UnReStricted AL Two Gravel+ dviratis, užtikrinantis neįtikėtiną stabilumą agresyvaus važiavimo metu, o dėl gebėjimo prisitaikyti prie pačių įvairiausių sąlygų jau praminamas kaip „dviratis chameleonas”. 

Ieškantys ilgaamžiškumo ir maksimalaus universalumo važiuojant pačiais įvairiausiais paviršiais paskutiniu metu pamėgo 3T Primo Sram Rival 1x11 Gravel dviratį, dar gerai žinomą ir dėl savo aerodinamiško dizaino. 

Krosiniai vs Gravel dviračiai

Gravel tipo dviratis panašus į krosinį (CX) dviratį, tik yra su platesnėmis padangomis. Krosiniai dviračiai yra skirti „off-road“ keliams, kuriuose pasitaiko purvo, žvyro, todėl turi tam pritaikytą labai stiprų rėmą ir amortizatorius. Gravel dviratis yra kiek universalesnis pasirinkimas

Kai kurie dviračių sporto mėgėjai tiesiog pasikeičia padangas arba ratus, o tą patį dviratį naudoja ir plentui, ir bekelei. 

Aliuminis ar karboninis dviratis? 

Aliuminio ir karboninių dviračių rėmai skiriasi savo savybėmis ir kaina. Aliuminio rėmai yra tvirti ir ilgaamžiški, tačiau, lyginant su karboniniais rėmais, sunkesni. Karboniniai (anglies pluošto) rėmai pasižymi lengvumu, vibracijos slopinimu ir dažniausiai yra kiek brangesni nei aliuminio dėl sudėtingesnio gamybos proceso bei aukštesnės medžiagos kainos. 

Rėmo dydžio pasirinkimas

Tinkamai pasirinktas dviračio rėmas yra vienas iš svarbiausių elementų komfortiškam važiavimui. Renkantis rėmo dydį, pagrindinis kriterijus yra ūgis. Kiekvieno gamintojo dviračių rėmų geometrija skiriasi, tad prie kiekvieno dviračio modelio įkėlėme gamintojo rėmo dydžių ir ūgių rekomendacijas. 

Kurio gamintojo dviratį rinktis?

Kokybiškų Gravel tipo dviračių rasite bet kurio gamintojo asortimente, tačiau kiekvienas gamintojas turi savo braižą ir stilių, ir siūlo specifinėmis charakteristikomis pasižyminčius dviračius.

Specialized (JAV) Gravel dviračiai yra vienas didžiausių, žinomiausių ir įtakingiausių dviračių prekės ženklų pasaulyje, žinomas kaip novatoriškiausių ir pažangiausių dviračių gamintojas. Specialized siūlo platų aukščiausius kokybės standartus atitinkančių dviračių asortimentą.

BMC (Šveicarija) Gravel dviračiai  yra aukščiausios klasės dviračių prekės ženklas, žinomas visame pasaulyje. Pagrindinis jų tikslas yra greičio kūrimas – šis išskirtinis dėmesys greičiui lėmė, kad BMC tapo tokiu prekės ženklu, koks yra šiandien: greitas, nepaliaujamas ir kultinis.

3T (Italija) Gravel dviračiai – nuo 1961 metų, specializuojasi gamindami itin lengvus ir veržlius, inovatyvaus dizaino dviračius.

BH Bikes (Ispanija) Gravel dviračiai gamina patikimus, kokybiškus dviračius, kurie priklauso vidutinei kainų klasei. Šiuos dviračius renkasi tie, kurie nori kokybės, bet nėra linkę išlaidauti.

Cannondale Gravel dviračiai yra gerai žinomi dėl inovatyvių inžinerinių sprendimų – gamyboje naudojamas aliuminio ir anglies pluošto derinys užtikrina rėmo lengvumą ir tvirtumą. Cannodale Gravel dviračiai yra dažnas pasirinkimas minantiems ilgas distancijas – nesvarbu, važinėjate savo malonumui ar reguliariai dalyvaujate profesionaliose varžybose. 

OPEN Cycle Gravel dviračių gamintojai orientuojasi į žvyrkelius, tad didelį dėmesį skiria našumui, tvirtumo ir svorio santykiui. Dėka pažangios konstrukcijos ir išmanių techninių sprendimų OPEN Cycle Gravel dviračiai efektyviai įveikia įvairiausias trasas ir yra gerai žinomi kaip universalus pasirinkimas. 

Kokį Gravel dviračio modelį pasirinkti?

Diverge (Specialized) – idealus dviratis mažai pravažinėtiems keliams, gaminami tiek su aliuminio, tiek su anglies pluošto rėmu, brangesni modeliai turi amortizuojančią Future Shock šakę, dviratis yra greitas, tačiau stabilus, juo važiuodami, jausitės drąsiai ir komfortabiliai.

Crux (Specialized) – lengviausias Gravel tipo dviratis, su elastingu balnu ir nepriekaištinga geometrija, lengvai įveikia įkalnes ir tiesiog skrieja netgi per pačius sudėtingiausius paviršius.

UnReStricted (BMC) – neįtikėtinai stabilus dviratis, skirtas veržliam, gal net agresyviam važiavimo stiliui, galima naudoti itin plačias padangas.

Roadmachine X (BMC) – vienas šauniausių dviračių, kuris geba įveikti bet kokio sudėtingumo paviršius ir važiuoti toliau, jis lengvai įveikia iššūkius, yra komfortiškas, dėl paslėptų kabelių atrodo minimalistiškai ir elegantiškai.

Exploro Pro (3T) – puikus dviratis, apjungiantis plento dviračio greitį ir kalnų dviračio tvirtumą, idealiai tinka tiek pravažinėtiems, tiek naujai atrandamiems keliams.

Exploro RaceMax (3T) – yra greitas dviratis su plačiomis padangomis, kurios užtikrina sukibimą su paviršiumi ir stabilumą, jis atrodo kaip plento dviratis, tačiau puikiai važiuoja per žvyrą.

Exploro Team (3T) – su šiuo dviračiu, drąsiai galėsite išbandyti naujus nepramintus kelius, būdami tikri, kad sėkmingai juos įveiksite. 

Gravel X (BH) – tai dviratis, skirtas ilgoms kelionėms ir ilgoms distancijoms, kurį apibūdina trys žodžiai – lengvumas, standumas ir reaktyvumas, dėl anglies pluošto rėmo ir šakės šis dviratis yra ypatingai lengvas.

Gravel dviračiams skirti priedai ir dalys

Rinkdamiesi Gravel dviračių priedus ir dalis, atsižvelkite į asmeninius poreikius ir kelionės sąlygas, taip dviratį minsite ne tik komfortabiliai, bet ir saugiai! 

Viena iš svarbiausių Gravel dviračių dalių yra padangos, kurių pasirinkimas priklauso nuo važiuojamosios dangos. Esant poreikiui sumažinti vibraciją ir užtikrinti maksimalų komfortą ilgų kelionių metu, įsigykite gravel dviračio balnelius, o norint stabilumo manevringuose važiavimuose – rinkitės iš plataus dantračių asortimento. Papildomam patogumui nepamirškite pasirūpinti dviračių priedais: gertuve, gertuvės laikikliu, telefono laikikliu, spyna.

Ką daryti, jei norimo dviračio šiuo metu parduotuvėje nėra?

Esant didelei dviračių pasiūlai ir modelių įvairovei, suprantama, kad ne visi dviračiai laikomi fizinėje parduotuvėje ir ne visi netgi gamintojo sandėliuose.

Parduotuvėje esančią prekę galite nusipirkti iš karto. Gamintojo sandėliuose esančias prekes galima užsakyti, o jums teks bent savaitę palaukti, kol prekė atvyks į Lietuvą.

Jei prekė išparduota – nereiškia, kad turite nuleisti rankas, eiti į kompromisus ir įsigyti kitą, mažiau tinkančią prekę. Tiesiog kreipkitės į pardavėjus, kurie jums paaiškins, kada bus papildyti sandėlio likučiai arba prekių siunta atvyks į Lietuvą.