Jei tik pradėjote važinėti dviračiu, ko gero, net nesusimąstėte, kaip dažnai jums teks į rankas paimti dviračio pompą. Reikia pripažinti, kad dažnai šį aksesuarą pradedantys dviratininkai prisimena tik tuomet, kai išsileidusios padangos sugadina jų pasivažinėjimą. Kad padangas pripūsti būtų paprasta, šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius dviračių pompų tipus, skirtingų pompų privalumus bei padėsime išsirinkti, kuri dviračio pompa iš velonova.lt asortimento jums tinka labiausiai.
Dviračių pompos: į ką atsižvelgti renkantis?


Pagrindiniai dviračių pompų tipai
Tai, kokia pompa jums labiausiai pravers, priklauso nuo situacijos – ar planuojate pripūsti dviračio padangas namuose, ar papildyti padangas oru joms išsileidus pasivažinėjimo metu. Tad, tikėtina, kad kuo daugiau laiko praleisite ant dviračio, tuo daugiau skirtingų pompų išbandysite.
Pastatomos pompos: būtinas atributas namuose ar garaže
Greičiausiai dviračio padangas pripūsite su pastatoma pompa – todėl tai yra nepakeičiamas įrankis kiekvieno dviratininko namuose. Pastatomos pompos stabiliai stovi ant žemės, todėl jomis naudotis patogu. Dėl didesnio oro tūrio, padangą pripūsite greičiau nei su rankine pompa ir pasieksite iki 160 PSI ar didesnį tūrį. Turbūt didžiausias tokių pompų privalumas – integruotas manometras (slėgio matuoklis), kuris užtikrina, kad slėgis bus tikslus ir tinkamas jūsų pasirinktam važiavimo tipui. Jei svarstote, kokio gamintojo pompą pasirinkti, išduosime, kad dažniausias pastatomų pompų pasirinkimas tarp mūsų klientų – Lezyne dviračio pompos ir Specialized dviračio pompos. Tikslias pastatomų pompų rekomendacijas rasite žemiau – pompą padėsime išsirinkti pagal jūsų dviračio tipą.
Rankinės (mini) pompos: palydovas kelyje
Į marškinėlių kišenę ar krepšelį telpanti mini pompa pravers – saugumo garantas, jei leidotės į ilgesnį pasivažinėjimą. Daugelis šių pompų taip pat gali būti nesunkiai tvirtinamos ir prie dviračio rėmo, kad niekuomet nepamirštumėte šio aksesuaro. Jei rankine pompa naudojatės dažnai, rekomenduojame rinktis modelius, kurie būtų ir kompaktiški, ir galingi, ir ilgaamžiai, pavyzdžiui, visiems dviračiams skirtą Lezyne Pocket Drive Pro ar didelio tūrio padangoms pritaikytą Specialized Air Tool Big Bore. Mūsų klientų taip pat labai mėgstamos yra SKS dviračio pompos – šio gamintojo asortimente taip pat rasite ir kojinių pompų.
CO2 pompos: greitis varžybose
Net mėgėjų varžybose svarbi yra kiekviena sekundė. Todėl kiekvienam bekamerines (tubeless) padangas pasirinkusiam dviratininkui verta išmokti naudotis CO2 pompomis. CO2 pompa padangą pripučia per kelias sekundes, nes į jos vidų patenka balionėlyje suslėgtas CO2. Aktyvavus specialiu adapteriu prie ventilio pritvirtinamą CO2 kasetę, akimirksniu pasiekiamas slėgis, kuris priklauso nuo pasirinktos kasetės talpos. Svarbu žinoti, jog CO2 dujoms srūvant į padangą, kasetė sparčiai atšąla, todėl CO2 pompą reiktų laikyti tik už specialios neopreninės apsaugos, kuri dažniausiai įeina į pompos komplektą, arba užsidėjus pirštines. Renkantis CO2 pompą atsižvelkite į balionėlio talpą – CO2 balionėliai yra vienkartiniai, todėl neverta rinktis didžiausios talpos, jei pučiate ne plačias MTB padangas. Taip pat skiriasi ir tvirtinimo prie ventilio būdai (užspaudžiant ar užsukant) – rinkitės sau patogiausią.
Elektrinės pompos: žaibiškai populiarėjanti inovacija
Padangą iki reikiamo slėgio pripūsti greitai leidžia ir sparčiai populiarėjančios elektrinės pompos. Elektrinės rankinės dviračio pompos – tvaresnė alternatyva CO2 balionėliams, turinti ir daugiau privalumų. Elektrine pompa padangą pripūsite tolygiai, be slėgio šuolių. Kad pasinaudotumėte šia pompa, užteks ją įkrauti – pilnai elektrinę dviračio pompą pakrausite per valandą ar net greičiau. Galiausiai, šias pompas galima pasiimti ir į tolimas keliones – jas leidžiama vežtis ir rankiniame bagaže.
Šiuo metu Velonova.lt ir mūsų fizinėje parduotuvėje galite rasti du populiariausius elektrinių rankinių USB-C jungtimi įkraunamus pompų modelius:
- SILCA Micro, vienu įkrovimu 3,5 CO2 balionėlių atstojančią elektrinę pompą, tinkamą Schrader (AV) ir Presta (SV) ventiliams.
- SILCA Ultimate elektrinę pompą su skaitmeniniu ekranu, leidžiančiu matyti padangos slėgį. Ši pompa leidžia nustatyti iki 100 PSI slėgį, pripildo padangas 1 % paklaidos tikslumu ir vienu įkrovimu atstoja net 9 CO2 balionėlius.
Elektrinius padangų kompresorius taip pat gamina VOXOM. VOXOM dviračio pompos – inovatyvios ir ypač kokybiškos.
Kaip pasirinkti pompą pagal dviračio tipą ir važiavimo stilių?
Pompos plento dviračiams
Plento dviračių padangos įprastai reikalauja aukšto slėgio – iki 80–120 PSI. Tad renkantis pompą, svarbu, kad ji leistų aukštą slėgį pasiekti be didelių pastangų. Rinkitės High Pressure (bent 7–10 barų leidžiančią pasiekti) pompą su manometru. Mūsų rekomendacijos:
- Specialized Air Tool HP, kuri leidžia didelį, net iki 180 PSI, slėgį pasiekti įdedant 30 % mažiau pastangų, nei naudojantis kitomis pompomis.
- Ypač tvirta plieninio korpuso VOXOM PU15 pompa su minkštomis rankenomis, kuri leis patogiai pasiekti 160 PSI slėgį.
- Rankinės pompos dydžio, tačiau ypač galinga Lezyne Micro Floor Drive Digital HPG pastatoma pompa iki 160 PSI slėgiui.
Pompos gravel dviračiams
Nuo to, kaip pripūsite gravel padangas, priklausys, kaip patogiai važiuosite neasfaltuotu keliu. Dėl to, jog gravel tipo dviračiai derina plento ir kalnų dviračių ypatumus – šių dviračių padangoms dažniausiai reikalingas 30–60 PSI slėgis. Gravel padangoms pripūsti užteks „mid-volume“ pompos, tačiau svarbu – kad ji aiškiai ir tiksliai rodytų slėgį ir galėtumėte jį reguliuoti pagal planuojamą pasivažinėjimą, pavyzdžiui, maršrute be techniškų ir akmenuotų vietų padangas pripūsti labiau, o planuojant ypač sudėtingą maršrutą – pasirinkti mažesnį slėgį, kad padangos amortizuotų labiau. Gravel dviratininkams rekomenduojami modeliai:
- Specialized Air Tool Comp pompa su talpiu stūmokliu ir tiksliu slėgio matuokliu, kad padangas pripūstumėte ir greitai, ir tiksliai.
- Lezyne Gravel Digital Drive Pro pastatoma pompa su ilga žarna greitam ir patogiam pripūtimui bet kokiomis sąlygomis.
- Išrankiausiems – stilinga ir ypač galinga Lezyne CNC Digital Drive 3.5 pastatoma pompa profesionaliam naudojimui.
Pompos kalnų dviračiams ir elektriniams dviračiams
MTB dviračių padangos yra plačios, tačiau nereikalauja aukšto slėgio, joms pakanka 20–40 PSI. Kalnų dviračių padangas paprasčiausiai pripūsite „high-volume“ pompa, leidžiančia greitai įpūsti didelį kiekį oro. Mūsų rekomendacijos:
- Lezyne Micro Floor Drive Digital HVG pompa didelės apimties padangoms su skaitmeniniu slėgio mutuokliu tikslumui.
- Specialized Air Tool MTB pastatoma pompa sukurta specialiai mažo slėgio ir didelės apimties padangoms.
- Kelionėms – Lezyne CNC Tubeless pompa, kurioje telpa ir rankinė pompa, ir pakankamo dydžio CO2 balionėlis, ir įrankiai tubeless padangos remontui.
Pompos miesto, hibridiniams ir turistiniams dviračiams
Kadangi miesto dviračiais dažniausiai įveikiamos nesudėtingos trasos, šių dviračių padangoms reikalingas pakankamas, tačiau nebūtinai ypač tikslus slėgis. Rekomenduojame rinktis kokybišką, patvarią ir ekonomišką pompą, kuria jums bus patogu naudotis. Mūsų rekomendacijos:
- Ypač ekonomiška BETO Y pastatoma pompa, kuri leis pripūsti padangas iki 160 PSI slėgio.
- Minimalistinio dizaino VOXOM PU 10 pastatoma pompa.
- Galinga ir paprasta naudoti Specialized Air Tool Sport pompa.
Į ką dar svarbu atsižvelgti?
- Skaitmeninis slėgio matavimas: pompos su skaitmeniniu ekranu gali tiksliau parodyti padangos slėgį.
- Ventilio tipas: ar pasirinkta pompa suderinama su Schrader (automobiliniu), Presta ar Dunlop vožtuvu? Dauguma šiuolaikinių pompų turi dvigubus arba universalius adapterius, tačiau patikrinti – verta.
- Medžiaga, iš kurios pagamintas korpusas: aliuminis – lengvas, bet patvarus, o plastikas – dar lengvesnis, bet intensyviai naudojant tarnauja trumpiau.
- Oro išleidimo mygtukas („bleed valve“): naudingas, jei norite tiksliai sureguliuoti slėgį po pripūtimo.
Atsižvelgę į šiuos kriterijus, pompą savo dviračiui nesunkiai išsirinksite mūsų internetinėje parduotuvėje. Tačiau jei jums reikalinga papildoma konsultacija, kviečiame atvykti į VELONOVA fizinę parduotuvę Vilniuje, J. Baltrušaičio g. 1.