Meniu
0
Norai

Populiariausi dviračių gamintojai – ką reikia žinoti?

Populiariausi dviračių gamintojai – ką reikia žinoti?
2022-10-05 Vytautas K.

Dviračių pasaulis tam tikra prasme yra panašus į automobilių. Daugybė gamintojų siūlo kokybiškus, patikimus modelius, tačiau kiekvienas gamintojas turi savo stilių ir savo braižą. Vienų stiprioji pusė – laiko patikrinta kokybė, komfortas ir maksimalus saugumas, kitų – technologijos inovacijos, lengvumas ir greitis, dar kitų – patikimumas, paprastumas ir mažos kainos.

Panašios taisyklės galioja ir dviračių srityje. Kiekvienas gamintojas ir kiekvienas prekės ženklas turi savo istoriją, tapatybę ir aiškiai išreikštas vertybes, ir vartotojas visada perka truputį daugiau, nei vien tik dviratį – perka tam tikrą viziją, tikslą ir charakterį.

Vieni populiariausių dviračių gamintojų, tiek pasaulyje, tiek Lietuvoje yra Specalized (JAV), BMC (Šveicarija), Trek (JAV), 3T (Italija), Argon18 (Kanada), BH bikes (Ispanija), KUbikes (Vokietija) ir kiti. Kuo jie skiriasi, už ką yra mėgstami, už ką vertinami, ir kokie didžiausi kiekvieno iš jų privalumai?

Specialized (JAV) buvo įkurta 1974 m. Kalifornijoje. Kompanijos steigėjai patys buvo dviračių sporto entuziastai, kurie rėmėsi šia idėja – dviratininkai kuria kitiems dviratininkams. Laikantis šio principo, kompanija netrukus tapo lydere savo srityje.

Šiuo metu rinkoje galima rasti šiuos Specialized gaminamus populiarius dviračių modelius:

Specialized MTB/kalnų dviračiai  – Epic, Chisel, Rockhopper, Stumpjumper, Enduro.

Specialized Gravel/CX dviračiai  – Diverge, Crux.

Specialized Plento dviračiai – Tarmac, Aethos, Allez, Roubaix.

Specialized Hibridiniai/fitness dviračiai – Sirrus, Crossroads.

Specialized Elektriniai dviračiai  – Turbo Levo, Turbo Vado, Turbo Creo, Turbo Como, Turbo Kenevo, Turbo Tero.

Daugelis mano, kad Specialized dviračių ženklas S-Works yra atskiras gamintojas, tačiau S-Works yra tas pats Specialized, tik su lengvesniu, specialia technologija gaminamu dviračio rėmu ir aukščiausio lygio komponentais.

Specialized žinoma ne tik dėl išskirtinės kokybės, bet ir dėl specializuotų parduotuvių tinklo. Jį sudaro 9 kategorijų parduotuvės, o aukščiausiai kategorijai priskiriamos išskirtinio dizaino Concept arba Elite stores. Čia siūlomos įvairios paslaugos, tokios kaip dviračių testavimas, remontas, ekspertų patarimai, taip pat profesionaliai atliekamas Retül sėdėsenos nustatymo testas.

Vilniuje, tokią parduotuvę rasite Baltrušaičio g. 1.

BMC (Šveicarija) buvo įkurta 1986 m. Pirmaisiais veiklos metais išsikristalizavo kompanijos veiklos kryptis – išskirtinis dėmesys greičiui ir dizainui, o kompanija išsikėlė sau tikslą – tapti dviračių pasaulio Porsche ekvivalentais. Netrukus, BMC tapo išskirtiniu prekės ženklu. Jų dviračiai žinomi kaip greiti, elegantiški ir nesustabdomi. Profesionalūs lenktynininkai, važiuodami BMC dviračiais, yra laimėję tokias lenktynes, kaip Tour de France, Tour de Romanie, Tour de Wallonie, Paris Tour ir kitas.

2019 metais, greta Impec tyrimų ir plėtros laboratorijos, buvo įkurta Adicta Lab, kurios tikslas yra diegti darnios plėtros principus dviračių gamybos ir sporto srityje, o dviračių gamybą, kaip ir dviračių sportą, paversti draugiškais aplinkai.

Vieni populiariausių BMC dviračių yra plento dviračiai Teammachine SLR ir Roadmachine, bei kalnų dviračiai Twostroke   ir Fourstroke.

Trek (JAV) buvo įkurta 1975 metais. Kompanija lėtai, bet stabiliai augo, o didžiausias persilaužimas įvyko 1985 metais, kai Trek ėmė bendradarbiauti su aviacijos pramone ir pritaikė seriją įvairių technologinių inovacijų. 1991 m. Trek gamyboje pradėjo naudoti išskirtinio lengvumo anglies pluoštą, vadinamą OCLV (Optimum Compaction Low Void). Dviračių su aliuminio rėmu gamybai kompanijoje naudojamas išskirtinės kokybės Alfa aliuminis.

Trek vadovaujasi principu, kad dviratis yra vienas paprastas sprendimas daugeliui problemų, todėl jų misija – tobulinti dviračius, didinti jų populiarumą ir prieinamumą, ir tokiu būdu siekti pozityvių pokyčių visuomenėje.

Vieni populiariausių Trek kompanijos dviračių yra kalnų dviračiai Marlinfitneso dviratis Dual Sport ir FX, ir plento dviratis Madone.

Argon18 (Kanada) pradėjo veikti 1989 m., o šiandien, Argon18 dviračiai pardavinėjami net 70 pasaulio šalių. Kompanijos veiklos principas yra dėmesys detalėms – tiek technologine, tiek dizaino prasme – ir tai daro šio gamintojo dviračius išskirtiniais.

Argon18 dviračiai yra aerodinamiški ir ergonomiški, lengvai įveikiantys iššūkius ir maksimaliai saugūs, pasižymi moderniu dizainu, skirti tiek mėgėjams, tiek profesionalams.

Populiariausi Argon18 modeliai yra triatlono dviračiai E-119 tri+ ir E-118 Tri+.

Iš plento dviračių, geriausiai žinomi Argon18 Gallium modeliai.

KUbikes (Vokietija) buvo įkurta 2014m., kai du broliai, Jonas ir Hannes Kuisle, nerado tinkamų dviračių savo vaikams ir nusprendė patys pradėti juos gaminti. Broliai norėjo, kad dviračiai labiau atitiktų vaikų poreikius, leistų pajusti važiavimo džiaugsmą ir paprasčiausiai būtų lengvesni. Tokius dviračius, tėvams paprasčiau užnešti į sandėliuką arba butą, o vaikams paprasčiau išvystyti greitį.

Šiandien, KUbikes specializuojasi gamindami dviračius vaikams ir paaugliams, o ypatingai lengvi tvirto aliuminio rėmai išliko jų išskirtine charakteristika.

BH Bikes (Ispanija) yra vienas ilgiausiai veikiančių dviračių gamintojų. BH prasidėjo kaip šeimos verslas dar 1909 m., o BH yra vieno iš šeimos narių, Bestegui Heemanos, inicialai. Iš pradžių šeima vertėsi kitomis veiklomis, o 1923 m., po Pirmojo pasaulinio karo, kada sparčiai augo pigių transporto priemonių poreikis, pradėjo gaminti dviračius.

BH nėra naujokas rinkoje – per daugiau nei šimtą metų, keitėsi žmonių poreikiai ir technologijos, o įmonė keitėsi kartu su jais. Tai yra didžiausias kompanijos išskirtinumas.

BH Bikes gamina patikimus, kokybiškus dviračius, kurie priklauso vidutinei kainų klasei. Šiuos dviračius renkasi tie, kurie nori kokybės, bet nėra linkę išlaidauti.

Vieni populiariausių BH Bikes gaminamų modelių yra Gravel X, kalnų dviratis Ultimate bei plento dviračiai Aerolite ir Ultralite.

3T (Italija) – kompanija buvo įkurta 1961 metais. Originalus jos pavadinimas buvo 3TTT, arba Tecnologia del Tubo Torino (Torino padangų technologija). 3T labiausiai žinomi ir vertinami dėl to, kad pirmieji pradėjo gaminti lengvus aerodinamiškus Gravel tipo dviračius.

3T dviračiai labai tinkami tiems, kas nori būti pastebėti, nes šie dviračiai turi išskirtinį dizainą ir savitą stilių

Populiariausi 3T gaminami dviračių modeliai yra Gravel tipo dviračiai Exploro RaceMax  ir Exploro Pro .

 Mūsų asorrtimente rasite labai daug dviračiųkanų dviračiaikrosiniai / Gravel dviračiaiplento dviračiaihibridiniai dviračiai,  elektriniai dviračiai, triatlono dviračiaifiksuotos pavaros dviračiaivaikiški dviračiai.

Keliaujantiems siūlome automobilinius dviračių laikiklius, stogo bagažinespriekabas prie dviračiųsportinius vežimėlius, vaikiškas kėdutes dviračiams

Taip pat rasite platų dviračių dalių asortimentą, dviratininkų aprangos bei daug aksesuarų dviračiui.

Taip pat siūlome atlikti dviračio sėdėsenos nustatymo testą. Šis testas padės išvengti ir dažnai pasitaikančių dviratininkų traumų. Daugiau apie lėtines dviratininkų traumas skaitykite čia

Judėkite, keliaukite, rinkitės ir būkite sveiki kartu su Velonova.   

Susiję produktai

Greitas pristatymas -20%
BMC Teammachine SLR One plento dviratis / Black
-17%
S-Works Epic Hardtail kalnų dviratis / Satin Carbon
Greitas pristatymas -19%
Specialized Rockhopper Elite 27.5" kalnų dviratis / Gloss Arctic Blue
Greitas pristatymas -20%
BMC Teammachine SLR Five plento dviratis / Arctic Silver - Black
Greitas pristatymas -30%
BMC Roadmachine 01 Four plento dviratis / Coral Red - Black
Greitas pristatymas -20%
BMC Twostroke 01 Five kalnų dviratis / Carbon - White