Dviračių parduotuvė Vilniuje

  • +37068381390
  • info@velonova.lt

Dviračio priedai ir aksesuarai – ką žinoti ir kaip pasirinkti?

Dviračio priedai ir aksesuarai – ką žinoti ir kaip pasirinkti?
Vytautas K. 2022-04-20

Dviratis yra puiki priemonė tiek sportui, tiek susisiekimui – lengvas, manevringas, neužima daug vietos. Tačiau dviračių savininkams kyla klausimų, kaip užtikrinti maksimalų savo ar kartu keliaujančio vaiko saugumą, kur susidėti kartu vežamus daiktus, kaip apsaugoti patį dviratį nuo vagystės ir kt.

Šiuos klausimus galima lengvai išspręsti su tinkamai parinktais dviračio aksesuarais. Tai – įvairūs priedai, kurie yra parenkami kiekvienam dviračio savininkui pagal jo poreikius.

Pasirinkite tinkamą spyną dviračio saugumui užtikrinti

Palikus dviratį neapsaugotą viešoje vietoje, gali tekti kelionę tęsti arba namo grįžti pėsčiomis. Kad taip nenutiktų, dviratį, net ir palikdami trumpam, visada prirakinkite spyna. Kaip išsirinkti tinkamą spyną ?

Dviračio spyna, kitaip dar vadinama dviračio užraktas, privalo turėti apsaugą nuo metalo karpymo žirklių ir turi būti pakankamai ilga, kad apsivytų dviračio rėmą, priekinį ratą bei atramą, prie kurios tvirtinamas dviratis. Visada prirakinkite dviračio rėmą, nes tai yra brangiausiai kainuojanti dviračio dalis. Jei norite maksimalaus saugumo, įsigykite dvi spynas ir prirakinkite rėmą bei ratus.

Patikimiausiomis laikomos U formos dviračių spynos, tačiau dėl didelio svorio nėra patogu vežiotis su savimi. Nemažai vartotojų renkasi universalias grandinines dviračių spynas. Trosines spynas rekomenduojama rinktis tik kaip papildomą dviračio apsaugos priemonę. Rėmo spynos  skirtos ne pritvirtinti dviratį prie kokio nors objekto, o tiesiog užblokuoti galinį ratą taip, kad dviračiu važiuoti būtų neįmanoma, o tokias spynas rekomenduojama naudoti kartu su grandinine spyna.

Atskiro aptarimo vertos sulankstomos dviračių spynos  – jos ypatingos tuo, jog yra tvirtinamos prie dviračio rėmo arba prie gertuvės laikiklio, todėl jas patogu vežiotis, šios spynos yra pakankamai saugios, o vartotojai, įvertinę rizikas, gali pasirinkti sau tinkamą saugumo lygį.

Būkite matomi ir girdimi kelyje

Nepamirškite, kad, saugumo sumetimais, važiuojant dviračiu labai svarbūs yra dviračio žibintai. Priekyje turi degti balta lemputė, o gale raudona. Čia, tvirtinami atitinkamų spalvų žibintai su LED lemputėmis. Žibintai turi tiek švietimo, tiek mirksėjimo rėžimus. Jie gali būti maitinami baterijomis arba pakraunami per USB jungtis. Žibintų ryškumas ir veikimo laikas iki išsikrovimo skiriasi, todėl galite pasirinkti pagal savo poreikius. Atkreipkite dėmesį į šviesos srauto stiprumą – jis matuojamas liumenais, ir kuo daugiau liumenų, tuo stipresnis bus šviesos srautas. Tai ypač aktualu, jei dažnai važinėjate dviračiu tamsiuoju paros metu.

Kad galėtumėte įspėti mažiau atidžius pėsčiuosius ar kitus eismo dalyvius, kurie jums sudarę kliūtį, įsigykite garsinį dviračio skambutį.

Atsarginės dalys – ką būtina turėti?

Automobilio bagažinėje, norėdami apsisaugoti nuo nemalonumų, vairuotojai paprastai vežiojasi atsarginę padangą. O ką daryti tiems, kurie keliauja dviračiu?

Susikomplektuokite būtinų atsarginių dalių ir įrankių rinkinį, kurį sudaro daugiafunkciniai raktai, padangų lopetėlės, kameros remonto rinkinys, rankinė pompa, atsarginė kamera. Šie daiktai dedami į specialų krepšelį. Dviračio krepšiai gali būti tvirtinami po balneliu arba ant rėmo. Rankinė pompa gali būti tvirtinama prie gertuvės laikiklio.

Kiti dalykai, kurių jums prireiks

Saugiam važiavimui nepaprastai svarbūs dviratininko akiniai. Jei tokių po ranka neturite, kritiniu atveju galite pasinaudoti paprastais akiniais nuo saulės, tačiau jei reguliariai važinėjate dviračiu – įsigykite specialiai dviratininkams skirtus akinius. Jie yra kur kas platesni ir gerai apsaugo tiek nuo saulės, tiek nuo kitų aplinkos faktorių, tokių kaip vėjas, lietus, dulkės, vabzdžiai, žemos medžių šakos, akmenukai, atšokantys nuo kelio, žemos šakos ir kt.

Važiuodami dviračiu, norėsite po ranka turėti mobilųjį telefoną, matyti gaunamas žinutes ir praleistus skambučius, naudotis navigacija arba įvairiomis sportui skirtomis programėlėmis. Mobiliojo ​​telefono laikiklis dviračiui tikrai suteikia patogumo ir labai rekomenduojame jį įsigyti. O taip pat jei sulaukiate skambučio - iš karto matote, kas skambina, galite ir atsiliepti - o jei labai svarbus pokalbis - ir sustoti. Jei norite sekti, kiek laiko, kiek kilometrų ir kokiu greičiu nuvažiavote, kiek kalorijų sunaudojote ir koks jūsų pulsas – galite įsigyti įvairių išmaniųjų įrenginių. Paprastesni, bet ne mažiau reikšmingi dalykai – dviračio gertuvė ir dviračio gertuvės laikiklis. Dviračio pedalų mynimas reikalauja energijos, todėl, tikėtina, po kurio laiko norėsite atsigaivinti vandeniu. 

Važiuodami dviračiu, neapsieisite be dviratininko kuprinės . Vežatės su savimi daugiau daiktų, nei telpa į paprastą kuprinę? Įsigykite specialią dviračio bagažinę, kurioje galėsite saugiai persivežti daiktus.

Vienas dažniausiai naudojamų priedų yra atraminės dviračio kojelės , skirtos pastatyti dviratį tuo metu, kai prireikė sustoti, o dviračio nėra kur atremti. Jei dažnai tenka važinėti ne pačioje švariausioje aplinkoje arba per lietų, pasirūpinkite purvasaugiais dviračiams

Norėdami sutaupyti vietos garaže ar sandėliuke, galite įsigyti dviračio stovą arba prie sienos tvirtinamą dviračio laikiklį.

Tinkamai parinkti priedai – saugus ir smagus važiavimas

Tinkamai parinktas dviratis ir jo priedai - tai ir aktyvus laiko leidimo būdas, ir susisiekimo priemonė, ir malonumas, ir sveikata, ir puikus būdas atrasti naujų pažinčių jungiantis prie dviratininkų bendruomenių, ir keliavimas, o kažkam tai ir gyvenimo būdas. 

Kviečiame rinktis, dviračius bei jų aksesuarus. O jei norite pasitarti su profesionalais - visada laukiame Jūsų atvykstant į parduotuvę, skambinant ar rašant.