Meniu
0
Norai

Dviračio žibintai

Puslapio apačioje  pateikiame gaires, kurios palengvins Jums dviračio žibintų  išsirinkimą. Trumpai aptariame kiekvieną filtrą ir patariame į ką atkreipti dėmesį. 


Iš viso prekių: 216
Greitas pristatymas Nauja
Lezyne LED Pair Super Drive Smart 1800+ | KTV Pro Smart žibintų komplektas
Greitas pristatymas Nauja
Lezyne KTV Pro Alert StVZO galinis žibintas
Greitas pristatymas Nauja
Garmin Varia™ eRTL615 el. dviračio galinis žibintas su radaru
Greitas pristatymas TOP
Cat Eye AMPP500 priekinis žibintas
Greitas pristatymas TOP
Cat Eye Rapid X galinis žibintas
Greitas pristatymas -20% TOP
Cat Eye AMPP800 priekinis žibintas
Greitas pristatymas TOP
Cat Eye AMPP400 priekinis žibintas
Greitas pristatymas TOP
Cat Eye Orb galinis žibintas
Greitas pristatymas TOP
Lezyne Mini Drive 400XL priekinis žibintas | Black
Greitas pristatymas TOP
Lezyne KTV Drive galinis žibintas
Greitas pristatymas TOP
Cat Eye Orb priekinis žibintas
Greitas pristatymas TOP
Cat Eye Omni 3 galinis žibintas
Greitas pristatymas
Lezyne Femto Drive galinis žibintas | Black
Greitas pristatymas
Cat Eye ViZ450 galinis žibintas
Greitas pristatymas
Lezyne Femto Drive priekinis žibintas | Black
Greitas pristatymas -29%
Exposure Six Pack MK11 priekinis žibintas
Greitas pristatymas
Cat Eye Orb žibintų komplektas
Greitas pristatymas
Cat Eye Wearable X galinis žibintas
Greitas pristatymas -8%
Lezyne Classic Drive 700XL priekinis žibintas | Matte Black

Dviračio žibintų išsirinkimo gidas

 

Dviračių žibintai reikalingi pagal LR galiojančias KET (kelių eismo taisykles) – reikalavimai dviračių vairuotojams. 

  • Priekyje, dviratį vairuojantis asmuo, turi turėti baltos šviesos žibintą.

  • Gale – raudonai šveičiantį dviračio žibintą, 

  • Tamsiuoju paros metu arba važiuodamas keliu, privalo segėti šviesą atspindinčią liemenę.

Šis reikalavimas yra ne be reikalo. Dviratį vairuojantis asmuo, turintis ir priekyje ir gale šviečiančius žibintus, yra geriau matomas aplinkinių – tiek automobilių vairuotojų, tiek pėsčiųjų, tiek ir kitų dviratininkų.

Kita žibintų funkcija – tai geresnis matomumas dviračio vairuotojui, ypač tamsiuoju paros metu.
 

Kaip išsirinkti sau tinkamus dviračio žibintus

 

Dviračio žibintai gali būti kelių pagrindinių tipų: priekiniai (švies baltai) ir galiniai (švies raudonai). Dažnu atveju, galima įsigyti dviračio žibintų komplektą, kuriame rasite ir dviračio priekiui bei galui skirtus žibintus. Esant poreikiui žibintą galite pritvirtinti ir prie dviratininko šalmo, tada šviesos srautas kris ten, kur suks Jūsų žvilgsnis.
 

Liumenai – ką jie reiškia?

 

Kita svarbi apšvietimo specifikacijos dalis – liumenų skaičius. Šis skaičius nurodo, kokį šviesos srautą skleidžia pasirinktas žibintas. Kad geriau suprasti šį skleidžiamą srautą ir jo stiprumą, galime palyginti dabartinius LED žibintus su ankščiau namuose naudotomis elektros lemputėmis.

Senoji 40 vatų lemputė atitinka maždaug 450 liumenų LED lemputę, o 60 W lemputė ~ 800 lm., 100 W ~ 1600 lm. Taigi, jei dviračio žibintai skirti naudotis ne tik šviesiuoju paros metu, bet ir važiuojant naktį, rekomenduojama rinktis tuos žibintus, kurių skleidžiamas šviesos srautas yra bent nuo 400 liumenų.

Kuo prietaiso šviesos srautas didesnis, tuo jam reikia daugiau energijos. Todėl verta atkreipti dėmesį ir į žibintų energijos šaltinį. Žibintai gali būti su įmontuotu įkraunamu akumuliatoriumi arba keičiamais elementais, o įkraunamų žibintų USB jungtis gali būti integruota, arba jungiama laidu. Retais atvejais galimi jau integruoti dviračių žibintai, kurių veikimą įtakoja dviračio ratų sukimasis.
 

Įkraunami žibintai:

šiandien tarp dviračių naudotojų yra populiariausi įkraunami žibintai, nors jie ir kainuoja brangiau, tačiau patogūs naudoti ir po įsigijimo nebereikalaujantys papildomų išlaidų. Jų pasirinkimas įprastai ir yra platesnis. Tik reiktų nepamiršti žibintų įkrauti. Daugelis šių prietaisų turi indikacijos lemputę, kuri praneša apie besibaigiančią energiją. Plačiau apie tai reikėtų skaityti gamintojo pateiktoje prietaiso naudojimo instrukcijoje.
 

Žibintai su baterijomis:

šie žibintai reikalauja nusekusius elementus pakeisti naujais. Po įsigijimo reikia papildomų išlaidų žibintų naudojimui. Įprastai baterijomis maitinami žibintai neskleidžia stipraus šviesos srauto, todėl elementų keitimas nėra dažnas veiksmas. Su naujomis baterijomis žibintas gali šviesti pakankamai ilgą laiką.
 

Dviračių parduotuvėje Velonova, galite surasti šių gamintojų žibintus dviratininkams:

 

Cat Eye – japonų prekės ženklas, turintis daugiau nei 60 metų patirtį dviračių elektronikos srityje. Jų žibintai yra tarptautiniu mastu pripažinti dėl naujų technologijų pritaikymo, bei vieni pirmaujančių kokybės bei patikimumo srityje.

Vertės atžvilgiu – prieinama kaina už gerą kokybę.

Lezyne – pakankamai jaunas gamintojas dviračių žibintų srityje, kompanija įkurta 2007 m. (Vokietija). Pagrindinis kompanijos užmojis buvo sukurti aukščiausios kokybės produktus. Kompanijai tai puikiai pavyko ir šiuo metu Lezyne yra dviračių priedų pramonės lyderė. Todėl novatoriški šio gamintojo žibintai yra brangesni už įprastus. Lezyne stengiasi gaminti geriausią įmanomą dviračių žibintų optiką.

Exposure – šis gamintojas dviračių žibinto sąvoką perkelia į visai kitą lygį, o vienintelis “trūkumas” – ne kiekvienam prieinama šių žibintų kaina. Čia mokama už ypač aukštas technologijas, dizainą ir kokybę. Exposure gaminamus žibintus, galima vadinti – išmaniaisiais žibintais.

 Velonova asortimente rasite ir daugiau dviračio aksesuarųdviratininko akiniaidviračio atraminės kojalėsdviračio bagažinėselektronika dviračiuigertuvėsgertuvių laikikliaidviračio krepšiaikuprinės dviratininkuilagaminai dviračiuidviračio pompospurvasargiai dviračiuirėmo apsaugosskambučiai dviračiuispynos dviračiuistovai - laikikliaitelefono laikikliai - dėklaiveidrodėliai

Daugiau apie dviračio priedus ir aksesuarus skaitykite mūsų tinklaraščio straipsnyje. Čia rasite daugiau patarimų ką turite žinoti ir kaip išsirinkti dviračio aksesuarus